S.T.A.L.K.E.R. 2 z nowym trailerem

​S.T.A.L.K.E.R. 2 - który pozwolimy sobie traktować jako Stalker 2 - był jedną z bardziej niespodziewanych zapowiedzi ostatnich lat, zwłaszcza dla osób zaznajomionych z burzliwą historią ukraińskiego studia GSC Game World, którego pracownicy są dzisiaj w większości w 4A Games.

Tytuł jednak powstaje, choć technologię zmieniono z autorskiego silnika na znacznie popularniejszy Unreal Engine 4. Na temat tytuły wiemy nadal bardzo niewiele, choć premiera ma rzekomo odbyć się już w przyszłym roku. Teraz otrzymaliśmy najnowszy teaser, z ujęciami właśnie na silniku gry.

Nie jest to więc czysta rozgrywka,lecz spojrzenie na ogólny styl graficzny i jakość, w jaką celują deweloperzy. Jest więc mrocznie i postapokaliptyczne, jak na Zonę w okolicach Czarnobyla przystało. Nie brakuje zrujnowanych budynków oraz rozrzuconych wszędzie gratów.

Reklama

Staler 2 to gra rozwijana przez ukraińskie studio GSC Game World podobno już od dłuższego czasu, co wydaje się być deklaracją dość wątpliwą. Dlaczego nie pokazano jeszcze żadnej sceny z rozgrywki, skoro premiera ma nastąpić w przyszłym roku? Pierwszy zwiastun pokazano w lipcu obecnego roku.

Na konferencji Microsoftu poświęconej nowościom zmierzającym na Xbox Series X zobaczyliśmy wtedy klimatyczny zwiastun, przypominający fanom czym tak naprawdę jest ta seria. Widzieliśmy Zone oraz okoliczne tereny, w tym słynny diabelski młyn w Prypeci. Do tego mutanty i anomalie.

Tytuł skorzysta z usług silnika Unreal Engine 4, więc o jakość wizualną nie powinniśmy się obawiać, co zresztą idealnie pokazuje przytoczony materiał wideo. Stalker 2 zaproponuje też rzekomo nieliniową fabułę z wyborami, zaś na przebieg opowieści wpłyną nasze wybory nie tylko te małe, ale też duże.

Zdaniem twórców, Stalker 2 będzie unikalną mieszanką FPS, immersyjnej symulacji i horroru, podobnie jak jego poprzednicy. Jednak Stalker 2 będzie się wyróżniał jednym z "największych jak dotąd otwartych światów", a także "niesamowitą, rozgałęzioną historią" z wieloma zakończeniami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: S.T.A.L.K.E.R. 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy