Resident Evil Village w wersji mobilnej otrzymało "pasującą" datę premiery

Resident Evil Village w wersji na urządzenia Apple trafi do sklepów - jak na horror przystało - 30 października, czyli idealnie na Halloween.

Mobilna wersja kultowego survival horroru będzie co prawda możliwa do pobrania za darmo, ale za odblokowanie pełnego dostępu do gry przyjdzie nam zapłacić - 4990 jenów w wersji japońskiej albo 27 funtów w wersji brytyjskiej. Kolejne 2000 jenów albo 11 funtów będzie kosztowało rozszerzenie “Winters’ Expansion".

Nie będzie to jedyny projekt ze świata Resident Evil, który trafi na iPhone’y i iPady. W ślad za nim pojawi się remake Resident Evil 4, jednak na temat jego premiery wiemy niewiele - Capcom póki co ujawnił jedynie, że ma to nastąpić w przyszłym roku. Dostęp do tej gry ma kosztować 7990 jenów lub 44 funty, a DLC Separate Ways - 1000 jenów albo 5,50 funta. W przypadku obu gier możliwe będzie pobranie ich za darmo i wypróbowanie przed zakupem. Narazie nie wiadomo niestety kiedy oba porty trafią do sklepów w Europie ani jak cena będzie się kształtowała bliżej nas.

Reklama

Chętni, aby zagrać mobilnie muszą jednak wziąć pod uwagę jedną kwestię. Nie każde urządzenie wyprodukowane przez Apple uruchomi gry. Village jest dostępne jedynie na iPhone’ach 15 Pro oraz Pro Max, iPadach Air oraz iPadach Pro z układami M1 lub nowszymi

Te same ograniczenia co do iPhone’ów tyczą się Resident Evil 4 Remake, z tą różnicą, że trafi na większą liczbę iPadów i MacBooki z układem M1. Kilka dni temu Apple zapowiedziało, że Apple 15 Pro może uruchamiać gry z segmentu triple-A. Zapowiedziano nawet dość odważnie wydanie na ten telefon nie tylko RE4 Remake, ale nawet nowych gier, takich jak Assassin’s Creed Mirage.

Nie wiadomo czy i ewentualnie kiedy Capcom planuje wypuścić również wersje Resident Evil Village oraz Resident Evil 4 Remake na komputery i tablety z systemem Android.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil Village
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama