iPhone jako konsola do grania? Nowy model zaoferuje takie funkcje

Apple chce by ich nowe telefony były utożsamiane z konsolami do grania.

Niespodziewanie Apple ogłosiło, że nowe iPhone’y zyskają potężne moce, zdolne do udźwignięcia mobilnych wersji popularnych tytułów. Firma zapowiedziała nową linię telefonów, oznaczonych numerem 15, wśród których znajdzie się model Pro. Pod maską tego telefonu siedzi nowy układ Apple, A17 Pro, który ma umożliwić nawet wyświetlanie w czasie rzeczywistym grafiki z ray tracingiem.

Ray tracing na iPhone

Telefon ma umożliwiać odpalanie natywnych, mobilnych wersji takich gier jak Resident Evil Village, Resident Evil 4 Remake, Assassin’s Creed Mirage oraz Death Stranding. Zapowiedzi przedstawicieli Apple są bardzo odważne. Nowy układ ma gładko wyświetlać grafikę z odbiciami wyliczonymi dzięki technologii ray-tracing, a do tego ma się to odbywać cztery razy szybciej niż renderowanie software’owe, jakim posługują się obecnie wykorzystywane układy iPhone’ów. Ma to być “najszybszy układ jaki kiedykolwiek pojawił się na smartfonach".

Reklama

W co zagramy? Produkcje Capcom, Ubisoftu i wiele innych...

Jako przykład tej wydajności podano między innymi The Division Resurgence, czyli nadchodzący spin-off free-to-play serii The Division oraz Genshin Impact. Jednak na pokazie nie ograniczano się jedynie do gier zaprojektowanych specjalnie z myślą o graniu mobilnym. Capcom ma zaproponować graczom konsolowe wersje Resident Evil Village oraz Resident Evil 4 remake - obie gry mają być dostępne jeszcze w tym roku. Oprócz tego zobaczymy również Death Stranding oraz Assassin’s Creed Mirage. Ubisoft wielokrotnie wypuszczał mobilne gry osadzone w świecie AC, ale Mirage będzie chyba pierwszą bezpośrednio przeportowaną na iOS “dużą" grą.

W przypadku żadnej z tych gier nie wspomniano jak ma się odbywać sterowanie, natomiast pojawił się temat komunikacji z kontrolerami działającymi dzięki Bluetooth, w tym DualSense.

Ceny iPhone’ów 15 Pro w Polsce w wersji 128GB mają się zaczynać od 6599 złotych, natomiast za warianty 256, 512 GB i 1TB przyjdzie nam zapłacić aż 7149, 8249 oraz 9349 PLN.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy