​Recenzent God of War: Ragnarok otrzymuje groźby śmierci?

Czego można się spodziewać po napisaniu recenzji do gry, która swoją premierę ma już za kilka godzin? Na pewno nie takiego odzewu i nie takich konsekwencji. Krytyk, oceniając God of War: Ragnarok niższą notą sprowadził na siebie kuriozalny gniew fanów.

Mimo że God of War: Ragnarok nie miał nawet jeszcze swojej oficjalnej premiery, która przypada już jutro tj. 9 listopada, gra jest na ten moment jedną z najlepiej ocenianych tegorocznych produkcji. Jednak jak to zwykle bywa, nie wszyscy mają podobne zdanie. Jeden z dziennikarzy Sanghyun Bae napisał recenzję jako krytyk gościnny dla IGN Korea, przyznając grze notę 6/10 punktów, która według obowiązującej skali na witrynie określa produkcję jako "w porządku". 

Reklama

Warto wspomnieć, że Bae jest niezależnym twórcą gier i reżyserem filmowym, co tylko potwierdza jego rozeznanie, wiedzę i kompetencje do oceny takich produkcji. Autor stwierdził, że gra opiera się na swoim poprzedniku, przez co bardziej przypomina samodzielne DLC. Zarzuca jej powtarzalność, jak również to, że fabuła nie ewoluuje, tylko kręci się w kółko wokół tego samego schematu relacji rodzic-dziecko, która przez swoją nudną naturę w żaden sposób nie napędza historii. Zwraca uwagę na brak innowacji w rozgrywce, co odbiera chęć delektowania się historią. Doprowadza to w ostateczności do szukania sposobu do jak najszybszego zakończenia gry.

Przez swoją niepopularną opinię koreański krytyk musi się aktualnie mierzyć z hejtem oraz nagminnym nękaniem w Internecie. Cała ta sytuacja doprowadziła nawet do tego, że Sanghyun Bae otrzymał wiadomość z groźbą śmierci. W rezultacie pisarz skorzystał ze swojego konta na Twitterze, aby bronić siebie oraz prawa do wyrażenia własnej opinii. W jednym z tweetów udostępnił obraz otrzymanej wiadomości, w której to ktoś obraził go za jego umiejętności pisania, wygląd fizyczny i narodowość, kończąc na chęci zabicia pisarza.

W odpowiedzi Sanghyun Bae zamieścił filmik youtubera OhNoItsAlexx, w którym to gospodarz skrytykował "fanboyów PlayStation" za ich ataki na dziennikarza "Wierzę, że różne opinie mogą rozwijać tę branżę i mogę nadal pisać recenzje z innej perspektywy. I chcę to wszystkim powiedzieć. Tylko dlatego, że piszę recenzję z innej perspektywy, nie zmienia to Twoich doświadczeń z gry".

God of War: Ragnarok jest mocnym pretendentem do tytułu Gry Roku. Spośród 126 recenzji obliczonych obecnie przez Metacritic, gra utrzymuje się na poziomie 94/100, przy czym obecnie najniższy wynik wynosi 80/100. W międzyczasie 45 uznanych recenzentów przyznało grze doskonały wynik. Wśród nich znajduje się główna witryna IGN i jej filie w Japonii, Brazylii, Portugalii i byłej Jugosławii. Premiera God of War: Ragnarok już 9 listopada 2022r. na PS4 i PS5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: God of War Ragnarok | PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy