PUBG trafi w grudniu na PS4

​Z nieoficjalnych informacji wynika, że popularna sieciowa strzelanka PlayerUnknown's Battlegrounds ukaże się w przyszłym miesiącu także na PS4, dokładnie rok po debiucie na konsoli Xbox One. Tym samym firma PUBG Corporation uzupełni listę platform sprzętowych, obejmującą także PC.

Wieści jako pierwszy podał dobrze poinformowany analityk Daniel Ahmad, w wypowiedzi opublikowanej na forum dyskusyjnym ResetEra. Doniesienia niezależnie potwierdził także Eurogamer. Nie trzeba być jednak wielkim znawcą rynku, by domyślić się, że Microsoft posiadał wyłączność na rok. Dwanaście miesięcy mija w grudniu, więc PUBG może bez przeszkód trafić na sprzęt Sony.

Co więcej, już od jakiegoś czasu otrzymujemy wskazówki na temat tego, że konwersja PlayStation 4 jest gotowa już od jakiegoś czasu. Najpierw stosowny tytuł ujawniono na stronie internetowej koreańskiej agencji zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych grom wydawanym w tym kraju.

Reklama

Następnie obrazki związane z PUBG pojawiły się na serwerach PlayStation Network, a wpisów z grą w bazie danych Sony doszukali się czujni użytkownicy forum dyskusyjnego PSNProfiles. Jak widać, dowodów nie brakuje. Nie znamy tylko konkretnej daty premiery, ale idąc dalej śladem umowy z Microsoftem można spodziewać się, że będzie to nie wcześniej niż 12 grudnia.

Co ciekawe, za pięć dni - 10 listopada - o godzinie 22:00 odbędzie się impreza X018 organizowana przez Microsoft. Trudno spodziewać się, że podczas takiego wydarzenia poznamy wieści na temat konwersji PS4, ale można spodziewać się innych zapowiedzi, być może przeniesienia na Xbox One kolejnej mapy.

To jeszcze nie koniec wieści. Jeszcze bardziej zaskakujące i nietypowe jest ogłoszenie, że już teraz w PlayerUnknown's Battlegrounds z jakiegoś powodu pojawił się Joker oraz Harley Quinn w wersjach znanych z filmu "Legion samobójców". To zapewne współpraca marketingowa, ale przecież film debiutował w 2016 roku? Dziwne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PUBG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy