Prezent na Święta dla dziecka? Większość pociech zainteresowana jest grami

Najświeższe badanie zrealizowane w Stanach Zjednoczonych rzuca więcej światła na aspekt związany z obdarowywaniem dzieci prezentami podczas świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że gier wideo i przedmiotów z tym związanych nie pominiemy...

Instytucja Entertainment Software Association opublikowała raport ze swoich ostatnich badań przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych. Badane były dzieci w wieku od 10 do 17 lat oraz ich rodzice. Sensacji nie ma - większość, bowiem aż 72% zadeklarowało, że zamierza poprosić na gwiazdkę o prezenty związane z grami wideo.

Jeszcze ciekawiej prezentują się szczegółowsze dane. Zaledwie 22% respondentów wskazało, że wymarzonym prezentem jest gra w wersji fizycznej. Spora liczba, bowiem aż 39%, chciałaby otrzymać w prezencie subskrypcje do konkretnej gry. W tym zaliczamy oczywiście wszelkiego rodzaju konta premium w danej produkcji i inne tego typu benefity.

Reklama

Na kolejnych miejscach znajdziemy konsole do grania (38%) i akcesoria do gier (32%). Jeszcze mniej niż co trzeci respondent wskazywał z kolei na wirtualną walutę w grach. W dalszej części badania ESA możemy wyczytać, że aż 57% amerykańskich rodziców skłania się ku temu, by zakupić sobie lub swojemu dziecko przedmiot związany z grami wideo.

Jeśli nie gry na święta Bożego Narodzenia, to co?

Przedmioty skorelowane z sektorem gamingowym zdominowały badanie, ale zaraz po tym wśród popularnych pomysłów na prezenty pojawiły się karty podarunkowe oraz ubrania. Nieco mniejszym "braniem" cieszyć się mogą telefony i smartwatche, a jeszcze mniej popularnym prezentem są fizyczne gry i zabawki.

Wg. raportu ESA na marginesie, choć wciąż posiadające swoich zwolenników, są kategorie: bilety, wejściówki i atrakcje, następnie sztuka i rzemiosło, a na samym końcu książki i literatura.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prezent | Boże Narodzenie | gry wideo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy