Niebawem debiut konsoli PlayStation Portal. Cena, parametry i możliwości

Sony postanowiło odkryć karty. Funkcjonująca do tej pory pod roboczą nazwą konsola Project Q otrzymała prawowitą nazwę PlayStation Portal. Urządzenie pozwoli nam na streamowanie gier z konsoli PlayStation 5. Poznaliśmy także cenę sprzętu. Premiera jeszcze w tym roku.

Plotki o Project Q huczały dobre kilka miesięcy. Spekulowano na temat funkcji, potencjalnej ceny i zakresu możliwości nadchodzącego urządzenia. Teraz oficjalnie zaprezentowano PlayStation Portal, by dać graczom więcej możliwości zatapiania się w swoich ulubionych gamingowych produkcjach.

PlayStation Portal - co zaoferuje graczom?

Nie jest to jednak pełnoprawna konsola. Portal pozwoli na streamowanie gier z PlayStation 5 przy pomocy PlayStation Remote i sieci Wi-Fi. Urządzenie wyposażone zostanie w 8-calowy wyświetlacz LCD FULL HD pracujący z częstotliwością 60 Hz, co pozwoli na płynną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę.

Reklama

Przy okazji, Sony pochwaliło się, że gry takie jak Astro’s Playroom, God of War: Ragnarok i Returnal wyglądały na tym ekranie "krystalicznie wyraźnie". Ponadto jak sugerowały przeszłe doniesienia, PlayStation Portal będzie posiadać podobne funkcje co kontroler DualSense, a więc triggery adaptacyjne i wibracje haptyczne. Konsola wyposażona zostanie także w wejście audio mini jack 3,5 mm, przycisk zasilania i głośności. Warto jednak dodać, że gry w chmurze dostępne w bibliotece usługi PlayStation Plus Premium nie będą obsługiwane na tej przenośnej konsoli.

Cena PlayStation Portal

Nie znamy oficjalnej i dokładnej daty premiery PlayStation Portal. Wiemy jednak, że urządzenie trafi na rynek jeszcze w tym roku. Potwierdzono także cenę tej konsoli. Wynosi ona 219,99 euro, czyli w przybliżeniu ok. 1000 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy