Pokemon GO nie dla Chińczyków

​Chiński rząd podjął decyzję zakazaniu popularnej gry Pokemon GO na terenie Państwa Środka. Władze kraju twierdzą, że powodem są kwestie bezpieczeństwa.

Mobilna produkcja, w której zadaniem użytkowników jest szukanie w prawdziwym świecie kieszonkowych stworków, cieszy się ogromną popularnością. Okazuje się jednak, że gracze z Chin nie będą mieli okazji sprawdzić tytułu.

Gra opracowana przez developerów ze studia Niantic miała dopiero ukazać się w Państwie Środka, ale plany twórców pokrzyżowały tamtejsze władze. Autorzy nie otrzymali bowiem zgody na udostępnienie aplikacji.

Chińskie władze przekonują, że głównym powodem wydania zakazu są kwestie bezpieczeństwa. Podkreślają, że szukanie oraz kolekcjonowanie wirtualnych stworków mogłoby wywołać zagrożenie na drodze.

Reklama

Co jednak ciekawe, nawet jeśli Chiny zezwoliłyby na debiut gry, autorzy musieliby wprowadzić istotne zmiany. W Państwie Środka zablokowane są mapy firmy Google, z których korzysta produkcja studia Niantic.

Pokemon GO opiera się na modelu F2P, co oznacza, że grać można za darmo, ale są też opcjonalne mikropłatności. Tytuł można pobrać bezpłatnie z poziomu cyfrowych sklepów AppStore oraz Google Play.

Pokemon GO - pobierz z App Store ; pobierz z Google Play

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pokemon go

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy