Pokazali fragment rozgrywki z GTA 6. Wygląda jak prawdziwy!

TeaserPlay od wielu miesięcy tworzy trailery różnych gier, które są oparte na silniku Unreal Engine 5. Większość tych projektów budzi zachwyt, gdyż studio naprawdę bardzo mocno przykłada się do wykonywanej pracy. Kilka miesięcy temu pokazali oni swoje wyobrażenie GTA 6, gdyby produkcja Rockstara oparta była na wspomnianym silniku od Epic Games. Czy odbiega ono mocno od przedstawionego niedawno oficjalnego zwiastuna gry?

Zapowiedź GTA 6 podbiła serca graczy

Od kilkudziesięciu godzin na ustach graczy jest głównie jeden temat - zwiastun GTA 6, który został pokazany w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu. 90-sekundowe nagranie zrobiło ogromne wrażenie na opinii publicznej. Widać na nim klimat rodem z Miami, gdyż akcja gry będzie toczyła się w znanym nam wszystkim Vice City. Z tą różnicą, że mapa względem gry z 2002 roku będzie nieporównywalnie większa.

Reklama

Według plotek, ma być to największa mapa w historii gamingu, około 2-3-krotnie większa od lokacji, jaką dostaliśmy w GTA 5. Po raz pierwszy od kiedy seria Grand Theft Auto jest w trójwymiarze jedną z głównych protagonistek będzie postać żeńska. Produkcja Rockstar Games ma dostarczać graczom mnóstwa możliwości. Na fabułę i świat gry media społecznościowe mają mieć jeszcze większy wpływ, niż do tej pory. Zwiastun tego widzimy na przedstawionym materiale. Premiera gry nastąpi jednak dopiero w 2025 roku na konsolach nowej generacji.

Zanim jednak to nastąpi, studio TeaserPlay postanowiło kilka miesięcy temu dokonać pewnego działania. Otóż spróbowali przewidzieć, jak wyglądałaby gra oparta na silniku Unreal Engine 5 od Epic Games. Wyniki tego eksperymentu są bardzo interesujące i przedstawione na krótkim nagraniu wideo.

GTA 6 powstało na nowoczesnym silniku

Nagranie powstało w lutym tego roku. Już wtedy na podstawie rozmaitych przecieków mogliśmy spodziewać się tego, że jedną z głównych bohaterek będzie kobieta. TeaserPlay poszło tym tropem i na filmie trwającym niespełna trzy minuty widzimy protagonistkę. Wsiada ona do czerwonego auta i urządza sobie przejażdżkę po skonstruowanym świecie. Widać mnóstwo palm, zachmurzone niebo oraz oceaniczny klimat. Twórcy z dużym powodzeniem chcieli odwzorować Vice City obecnych lat. Pamiętajmy, że fabuła GTA: Vice City osadzona była w połowie lat 80-tych, więc to miasto musiało się siłą rzeczy bardzo mocno zmienić.

Użycie silnika od Epic Games sprawia, że przedstawione otoczenie wygląda niezwykle realistycznie. Unreal Engine 5 powoduje fotorealistyczną grafikę i odbicia obiektów, cienie, oświetlenie może powodować zachwyt. Dziś już wiemy, że oprawa graficzna GTA 6 będzie wyglądała nieco inaczej, lecz taka wizualizacja, jakiej dokonało TeaserPlay nie jest mocno zakrzywiona. Trzeba przyznać, że pracownicy tego studia wykonali kawał dobrej roboty.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rockstar Games | GTA 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy