​PlayStation 5 otrzymało funkcję niskich opóźnień ALLM

Wszyscy posiadacze konsoli nowej 9. generacji od Sony’ego, czyli PlayStation 5 mają sporo powodów do zadowolenia. Producenci zaimplementowali nowe oprogramowanie sprzętowe z funkcją ALLM (tryb niskich opóźnień).

ALLM, czyli Auto Low Latency Mode to standard coraz powszechniejszy w nowszych telewizorach. Działa on na zasadzie automatycznej adaptacji ustawień w zależności od trybu gry, który akurat uskuteczniany jest przez użytkownika.

PlayStation 5 z funkcją ALLM. Gracze zachwyceni

Aktualizacja oprogramowania PS5 w wersji sygnowanej numerkami 22.01-05.50.00 włącza wspomniane wyżej ALLM. Dzięki tej funkcji gracze odczują płynniejsze działanie gry pozbawione efektu opóźnień. Sama jakość gry wraz ze sposobem przetwarzania obrazu również powinna ulec zmianie.

Reklama

ALLM często porównywane jest do VRR. Oba te rozwiązania dotyczą tak naprawdę złącza HDMI 2.1 i oba odpowiadają za zapewnienie płynnego oraz dynamicznego obrazu, co wpływa istotnie na komfort rozgrywki. Nie brak również teorii, że Auto Low Latency Mode może dać przewagę w rozgrywce nad tymi, którzy z tego trybu nie korzystają. Nie będzie to już jednak problem posiadaczy PlayStation 5.

ALLM można włączyć w ustawieniach konsoli, a konkretnie w konfiguracji ekranu i wideo. Wybranie trybu automatycznego pozwoli urządzeniu na samoistne dostosowanie funkcji podczas rozgrywki.

ALLM to funkcjonalność, której nikt się nie spodziewał, przynajmniej nie w obecnym czasie. Jak więc widać, japoński gigant potrafi pozytywnie zaskoczyć wszystkich swoich użytkowników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy