Najlepsze gry na PS5. Nie możesz ich przegapić!

Konsola Playstation najnowszej generacji zdążyła się już na dobre zadomowić – z pewnością niejedną grę na niej przeszliście. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem kolejnej pozycji, warto zapoznać się z naszym rankingiem najlepszych gier na PS5.

materiały promocyjne partnera

1. "Ratchet & Clank: Rift Apart"

Ten tytuł został stworzony specjalnie na najnowszą generację konsol. Jeśli szukacie gry na PS5 dla dzieci, przy której nie będą nudzić się dorośli, to ta pozycja jest naprawdę warta polecenia. Seria ma już ponad 20 lat, a jej najnowsza odsłona zachwyca oprawą wizualną i ciekawą fabułą. Przejście całego tytułu zajmuje od 10 do 15 godzin.

2. "Elden Ring"

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmuje pozycja bardzo wymagająca, ale wytrawni gracze ją pokochają. Trudno się przy niej nudzić, choć częste umieranie i zaczynanie rozgrywki niemal od początku może powodować frustrację. Niemniej jednak rozległa mapa zachęca do eksploracji, w dodatku gracz ma szeroki wybór postaci, a następnie ogromne możliwości rozwijania jej umiejętności.

3. "Horizon Forbidden West"

Podium w rankingu "najlepsze gry na PS5" zamyka kontynuacja tytułu, którego fabuła toczy się w postapokaliptycznym świecie. To bezsprzecznie jedna z najciekawszych premier tego roku. Tym razem Aloy wejdzie do świata podwodnego. Znów zmierzymy się z potężnymi robotami przypominającymi prehistoryczne stworzenia, jednak tym razem, dzięki wykorzystaniu kontrolera DualSense, poczujemy każde uderzenia maszyn czy naciąganie łuku.

4. "Returnal"

Kolejne miejsce zajmuje "Returnal", strzelanka z elementami tzw. bullet hell. Podobnie jak "Elden Ring", to kolejna pozycja, w której rozgrywka często kończy się zgonem i startem niemal od zera, choć śmierć nie powoduje straty wszystkiego, co udało się osiągnąć. Nowy start jest raczej początkiem nowego cyklu. Gracz wciela się w uwięzioną w pętli czasu astronautkę, która musi zmierzyć się z potężnymi bossami. Cała fabuła stanowi niezwykle złożoną i wielopoziomową zagadkę.

5. "Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei"

W kategorii "gry przygodowe PS5" znajdziemy także "Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei". Jest to zestaw dwóch zremasterowanych gier stworzonych specjalnie na konsolę najnowszej generacji. Dodano dwa tryby graficzne z rozdzielczością do 4K, haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery DualSense oraz dźwięk Tempest 3D AudioTech. Teraz gracze będą mogli jeszcze lepiej poczuć świat swojej ulubionej gry.

6. "Demon's Souls Remake"

Wśród najlepszych tytułów pojawia się również gra, która zapoczątkowała wszystkie produkcje typu souls-like. Mowa oczywiście o "Demon’s Souls Remake", czyli odświeżonej pozycji z 2009 roku. Potyczka jest wymagająca, a więc bohater w starciu z bossami nieustannie umiera. Jednak pokonując wrogów, zbiera ich dusze, co pozwala rozbudowywać postać. W remake’u poprawiono nie tylko oprawę graficzną, ale również dialogi, ładowanie i soundtrack. Wykorzystano również technologię Tempest 3D, która pozwala rozpoznawać, skąd dobiegają dźwięki.

7. "Marvel’s Spider-Man: Miles Morales"

W naszym rankingu nie mogło również zabraknąć gry na PS5 z uniwersum Marvela. Bohaterem tego tytułu jest 17-letni Miles Morales, który dopiero uczy się rozwijać swoje moce. Akcja po raz kolejny toczy się w Nowym Jorku, a człowiek-pająk przeskakuje pomiędzy wieżowcami na Manhattanie. Nie brakuje tu ciekawych misji, aktywności pobocznych i dynamicznych starć.

8. "Sackboy: Wielka Przygoda"

Kolejną pozycją, w którą zagramy z najmłodszymi jest "Sackboy: Wielka Przygoda", spin-off "LittleBigPlanet". Zadaniem gracza jest przemierzanie różnorodnych bajkowych krain, by na końcu pokonać potężnego przeciwnika - Vex. Do rozgrywki można stanąć w pojedynkę lub zagrać ze znajomymi w sieci. Przejście głównej historii zajmuje ok. 10 godzin.

9. "Assassin’s Creed Valhalla"

W rankingu znalazła się jeszcze jedna przygodowa gra akcji: kolejna część kultowego "Assassin’s Creed". Tym razem przeniesieniem się do średniowiecznej Anglii. Główna fabuła gry jest wciągająca i zaskakująca (jej przejście zajmuje ok. 60 godzin), ale nie brakuje wątków pobocznych, w które również warto się zagłębić (dodatkowe 30-40 godzin).

10. "Ghost of Tsushima Directors Cut"

Ranking zamyka rozszerzona wersja tytułu sprzed dwóch lat. Gracz przenosi do czasów feudalnej Japonii i wciela w postać samuraja. Świat podzielony jest na trzy regiony oraz nową lokalizację, która pojawia się tylko w wersji rozszerzonej - wyspę Iki. Przejście głównej historii zajmuje ok. 25 godzin, pobocznych - 20 godzin, a rozszerzenia - kolejne 10 godzin.

 

Poniżej przestawiamy również kalendarz premier, czyli gry na PS5, które w najbliższym czasie pojawią się na sklepowych półkach:

03.05.2022: SIFU - Edycja Vengeance

13.05.2022: Evil Dead The Game

20.05.2022: Dolmen Day One Edition

26.05.2022: Sniper Elite 5

26.05.2022: The Ascent

26.05.2022: The Ascent - Edycja Cyber

26.05.2022: Sniper Elite 5 - Edycja Deluxe

31.05.2022: SnowRunner

materiały promocyjne partnera