PlayStation 5: Oto najczęściej pobierane gry września w Stanach i w Europie

Cały rok 2023 obfituje w ciekawe premiery wyczekiwanych gier. Nie inaczej było we wrześniu. Na PlayStation 5 rządziły Baldur’s Gate 3, Mortal Kombat 1, Lies of P, EA Sports FC 24, The Crew Motorfest oraz dodatek Widmo Wolności do Cyberpunka 2077.

Ale co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych (oraz w Kanadzie) na szczycie najczęściej pobieranych gier nie znajdziemy żadnej z tych pozycji. Wszystkie pokonało NBA 2K24.

Stany pod znakiem NBA 2K24, w Europie rządzi EA FC 24

Nie powinno to być jednak zaskoczeniem dla uważnych obserwatorów branży. Każda nowa gra z serii NBA staje się niemal z miejsca bestsellerem, kiedy tylko pojawia się na rynku. W walce o drugie miejsce najmocniejsza okazała się nowa produkcja Larian Studios, a nowa bijatyka spod znaku smoka Mortal Kombat zajęła 3. miejsce. Co ciekawe, EA Sports FC 24 okazało się bardziej popularne od nowej gry z serii Madden NFL24.

Reklama

Jeśli zaś chodzi o rynek europejski to najczęściej gracze we wrześniu pobierali nową piłkę nożną od EA Sports - czyli bez zaskoczenia, bo kolejna odsłona piłki od “Elektroników" dominuje na europejskich rynkach co roku. Na drugim miejscu uplasowało się Baldur’s Gate 3, a na trzecim - tutaj chyba dość niespodziewanie pojawia się NBA 2K24. Kolejne miejsca należą do The Crew Motorfest oraz Mortal Kombat 1. Z podobnymi wynikami mamy też do czynienia na PlayStation 4.

Niespodziewany powrót Marvel’s Avengers

Jeśli przyjrzeć się wynikom, znajdziemy tam jeden ciekawy element. Niespodziewaną, drugą młodość zalicza Marvel’s Avengers. Może nie jest to jakiś spektakularny awans, ale gra ta pojawiła się na 14. miejscu w USA i Kanadzie oraz 13. w Europie. Częściowo może to być zasługa usunięcia jej z konsolowych i pecetowych internetowych sklepów oraz znaczna obniżka ceny za edycję “definitive" - zanim gra ostatecznie zniknęła, gracze po prostu rzucili się na zakupy.

Co nam przyniesie październik?

Przed nami zaś październik, który również ma szansę namieszać w zestawieniach. Miesiąc ten jest bowiem wypełniony ciekawymi premierami - z Marvel’s Spider-Man 2 na czele. Nowemu Spider-Manowi przyjdzie konkurować z takimi grami jak Alan Wake 2, NHL 24, Lords of the Fallen i kilkoma innymi dużymi tytułami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NBA 2K24 | Baldur’s Gate 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy