Plakaty z Larą Croft niespodziewanie zniknęły z gry. Teraz wyjaśniono powód

Seria Tomb Raider jest jedną z najpopularniejszych w historii przemysłu gier wideo. Przygody nieustraszonej archeolożki podbiły serca milionów fanów na całym świecie. W lutym twórcy zdecydowali się na odświeżenie trzech części z początku serii. Po ostatniej aktualizacji doszło do pewnej kontrowersji i zarzucano twórcom cenzurę. Teraz sprawa się wyjaśniła.

Tomb Raider znów zdobywa popularność wśród graczy

O serii Tomb Raider w ostatnich miesiącach znów zrobiło się bardzo głośno. W lutym na rynek trafiły zremasterowane pierwsze trzy części gry, przez co wielu miłośników przygód Lary Croft po wielu latach wróciło do tych słynnych produkcji. Nie jest to nic dziwnego, gdyż fani od wielu lat upominali się o odświeżenie gier sprzed ponad dwóch dekad. Twórcy w końcu wysłuchali głosu graczy i stare, legendarne w nowej oprawie graficznej są do kupienia na platformie Steam czy w PlayStation Store. Opinie użytkowników Steam na temat odnowionej trylogii są w znacznej większości bardzo pozytywne.

Reklama

Jednak twórcy ze studia Aspyr oraz Cristal Dynamics nie ustrzegli się wpadki. Po jednej z ostatnich aktualizacji, fani doszukali się usuniętych plakatów z podobizną Croft. Dokładnie mowa o trzeciej części z podtytułem The Lost Artefact. W sieci natychmiast podniosła się dyskusja na temat potencjalnej cenzury w grze, choć nie było w tej sprawie oficjalnego stanowiska wydawcy czy producentów. Teraz wyjaśnił się powód takiego działania.

Lara Croft zniknęła z gry. Jaki był tego powód?

Twórcy informują, że zdjęcia miały zostać podbite do lepszej rozdzielczości, by ich jakość nie odstawała względem reszty zremasterowanej części gry. Okazuje się, że usunięcie plakatów z wizerunkiem nieustraszonej archeolożki to zwykły błąd. Informuje o tym deweloper studia Aspyr na blogu studia.

Zatem gracze, którzy podejrzewali twórców o zastosowaniu cenzury mogą w spokoju odetchnąć. Deweloperzy nie mieli na celu zmiany zawartości treści gry w stosunku do oryginału, co zresztą zapowiadali przed premierą. Tomb Raider I-III Remastered choć zdobyło uznanie fanów, od pewnego czasu stopniowo traci na popularności wśród graczy. Nowe aktualizacje prawdopodobnie będą miały na celu utrzymać fanów przy grze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomb Raider | Lara Croft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy