Reklama

Pierwszy zwiastun nowej części przygód Indiany Jonesa

​Oto wielki powrót po latach - Harrison Ford znowu wcieli się w Indianę Jones’a, a Disney i Lucasfilm, które wspólnie pracują nad filmem, wypuściły pierwszy zwiastun tej produkcji - Indiana Jones and the Dial of Destiny.

Zaprezentowany dzisiaj zwiastun nie jest tak do końca nowością, bo jest garstka szczęśliwców, którzy mieli okazję zobaczyć go już wcześniej - ale była to relatywnie mała grupka osób podczas D23 Expo we wrześniu. Teraz zwiastun jest już dostępny publicznie dla każdego.

Oczywiście materiał nie ujawnia zbyt wielu szczegółów fabuły nadchodzącego filmu, zamiast tego koncentrując się na ogólnym, ciepłym uczuciu, jakie można odczuwać widząc Harrisona Forda znowu na ekranie w roli Indiany Jones’a.

Reklama

Zresztą nie on jeden zalicza tutaj swój wielki powrót - w materiale zobaczymy również Johna Rhysa-Daviesa w roli Sallaha. Znowu mamy kilka szalonych akcji, w stylu jazdy konno na pełnym galopie po tunelach metra, wraca kultowy bicz, możemy też spodziewać się kilku flashbacków do starych, dobrych czasów.

Dobrze wiedzieć, że produkcja najnowszej części przygód podróżującego po całym świecie archeologa wraca na dobre tory po wielu komplikacjach. Za nami lata falstartów, w międzyczasie był jeszcze średnio przyjęty film sprzed 15 laty... dopiero kilka lat temu tak naprawdę rzeczy wokół najnowszej produkcji zaczęły iść w słusznym kierunku.

Za scenariusz odpowiedzialni są Jez oraz John-Henry Butterworth, a reżyserem produkcji został James Mangold. Tym samym będzie to pierwszy film z tej serii nie reżyserowany przez Stevena Spielberga, jak również bez scenariusza autorstwa George’a Lucasa. Tym razem Spielberg obejmie rolę producenta.

Jedną z najlepszych wiadomości jest chyba powrót Johna Williamsa jako autora muzyki do najnowszej części. Ma to być ostatni film z jego współudziałem, zanim ten kultowy kompozytor uda się na zasłużoną emeryturę. Na szczęście już we wrześniu uchylił drobnego rąbka tajemnicy na temat tego jak będzie brzmiała jego nowa ścieżka dźwiękowa.

Oprócz Harrisona Forda oraz Johna Rhysa-Daviesa w filmie zobaczymy Madsa Mikkelsena, Boyda Holbrooka, Toby’ego Jonesa, Antonio Banderasa, Phoebe Waller-Bridge oraz Thomasa Kretschmanna. Film pojawi się w kinach 30 czerwca 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Indiana Jones | LucasArts

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy