Palworld otrzyma tryb Areny PvP jeszcze w tym roku

Twórcy Palworld pochwalili się ważną nowością, która zmierza do gry. Podczas Triple-I Initiative Showcase ujawnili, że do gry trafi tryb PvP.

Podczas transmisji z wydarzenia Triple-I Initiative mogliśmy zobaczyć jedynie niewielką "zajawkę" - studio Pocket Pair pokazało rozgrywkę z Palworld Arena, czyli trybu walki 1 na 1, która ma miejsce wewnątrz koloseum. Bazując na krótkiej rozgrywce można przyjąć, że każdy wojownik dysponuje trzema Palami oraz własną bronią. Twórcy nie ujawnili żadnej konkretnej daty premiery nowego trybu, ale wiemy przynajmniej, że powinien on zadebiutować jeszcze w tym roku.

Aktualnie Palworld posiada jedynie tryb kooperacyjny, ale żadnego, który mógłby się równać z tym, co zaprezentowali dzisiaj twórcy. Jeśli gracze należą do tej samej gildii, maksymalnie czterech graczy może zbudować własną bazę, wykorzystując do tego stoły do craftowania oraz miejsca budowy, jak również wchodzić w interakcje z Palami w świecie innych graczy. Jednak zarówno w trybie co-op, jak i zwykłej rozgrywce dla pojedynczego gracza, Palworld korzysta z mechanik PvE i nie ma żadnej możliwości walki przeciwko innym graczom - niezależnie od tego, do jakiej gildii należą.

Reklama

Przy okazji przed twórcami stoi jeszcze jedno wyzwanie. Wersja gry dla Xboxa ma problemy z trybem multiplayer - przedstawiciele studia Pocket Pair zalecili nawet graczom nie ładować save’ów z multiplayera, ponieważ wraz z aktualizacją gry do wersji 0.2.0.6 pojawił się w niej problem, który może zepsuć rozgrywkę. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że twórcy pracują nad odpowiednią poprawką, ale nie wiadomo, kiedy aktualizacja z nią trafi do gry. Gracze muszą też brać pod uwagę, że po pojawieniu się patcha aktualnie stworzone zapisy gry z multiplayera również nie będą działać. Fanom trybu multiplayer nie pozostaje więc póki co nic innego jak tylko cierpliwie czekać na rozwiązanie problemu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Palworld
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy