Palworld - gracze Xboxa tracą zapisy. Pocket Pair ostrzega przed grą multiplayer

Jeżeli testujecie nową aktualizację Palworld na Xboxach, omijajcie multiplayer. Deweloperzy przestrzegają przed poważnym błędem, który może usunąć cały progres waszej postaci.

Palworld cieszy się ostatnio nieco większym zainteresowaniem dzięki nowej aktualizacji. Do popularności sprzed premiery jest oczywiście wciąż bardzo daleko i prawdopodobnie takie statystyki już nigdy nie wrócą, ale obszerny patch zrobił niemałego zamieszania w społeczności. Wielu graczy z dziesiątkami i setkami godzin na koncie zdecydowało się na powrót do gry.

Głównym bohaterem minionej aktualizacji jest pierwszy w historii Palworld Raid. Za pomocą nowych przedmiotów można przyzwać specjalnego bossa, który na poziomie trudności Extreme jest bez wątpienia najtrudniejszym, co ma aktualnie do zaoferowania ten tytuł. Ponadto Pocket Pair pokusiło się o liczne usprawnienia, nowe przedmioty oraz bug fixy.

Reklama

Niestety okazuje się, że nie wszystkie błędy zostały naprawione, a jeden z nich cały czas doskwiera graczom Xboxa. Na konsole trafiła niedawno wspomniana aktualizacja i gracze bardzo szybko zaczęli wspominać na Twitterze, że tracą zapis swojej postaci. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, znika cały progres, jaki poczyniono na konkretnym koncie.

Temat ten szybko zaadresowało Pocket Pair. Deweloper zidentyfikował już problem, naprawił go wewnętrznie i szykuje aktualnie patch, który wprowadzi znalezione rozwiązanie. Zanim jednak to nastąpi, gracze Xboxa mają wstrzymać się z grze w trybie multiplayer. Jeżeli ograniczycie się do klasycznego trybu offline, Wasz zapis powinien być bezpieczny do momentu wypuszczenia następnego patcha.

Sądząc po komentarzach pod wieloma postami na Twitterze Palworld, gra ma jeszcze trochę problemów. Oprócz utraconych zapisów mówi się chociażby o konkretnych błędach czy crashash na PC. Warto mieć jednak na uwadze, że mimo tak ogromnego sukcesu. Palworld cały czas znajduje się na etapie wczesnego dostępu i to dopiero względem pełnej wersji 1.0 powinniśmy mieć większe oczekiwania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Palworld | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy