Padł nowy rekord Guinnessa. Grali w Pac-Mana na ogromnym ekranie w Las Vegas!

Wydarzenie Esports Awards 2023 okazało się być doskonałym pretekstem do podjęcia próby pobicia rekordu Guinnessa w kategorii "wyświetlenia największego cyfrowego obrazu z gry wideo". O tym nietypowym przedsięwzięciu, które finalnie udało się dokonać, huczy teraz cały świat!

Tłumy zgromadziły się przy hotelu Resorts World w Las Vegas po to, by bacznie obserwować pojedynek w kultowej grze Pac-Man na multimedialnym ekranie o powierzchni prawie 9300 metrów kwadratowych. Ustanowiono nowy rekord Guinnessa. Nigdy wcześniej żadna gra wideo nie była eksponowana w większym rozmiarze.

Co ciekawe, cała akcja miała miejsce podczas wydarzenia Esports Awards 2023, na którym to rozdawano prestiżowe statuetki w wielu różnych kategoriach powiązanych ze światem sportu elektronicznego. Była to idealna okazja do tego, by na tym evencie zjawili się nie tylko gracze, internetowi twórcy i zawodowi esportowcy, ale także celebryci...

Reklama

Próbę pobicia wspomnianego rekordu Guinnessa podjęła trójka niebyle jakich graczy. Do akcji wkroczyły dwie gwiazdy amerykańskiej organizacji World Wrestling Entertainment. Mowa o Becky Lynch i Biance Bleair. Duet ten dopełnił Mistrz Świata w Fortnite i jeden z najbardziej utalentowanych graczy w tej produkcji - Kyle "Bugha" Giersdorf.

W sieci zaroiło się właśnie od zdjęć i filmów prezentujących krótką rozgrywkę w w kultowej grze Pac-Man. Popularny zjadacz kulek zagościł się na potężnym cyfrowym ekranie Resorts World w Las Vegas o powierzchni niemal 9300 metrów kwadratowych. Warunkiem pobicia rekordu Guinnessa była płynna rozgrywka przez minimum 10 minut. Sztuka ta udała się wspomnianej trójce, co oznacza, że mamy do czynienia z historycznym wydarzeniem dla branży gier wideo.

Czemu akurat wybrano Pac-Mana? Zapewne ze względu na markę - jest to bowiem jedna z najbardziej kultowych produkcji gamingowych, która na rynku istnieje już od bardzo wielu lat. Zresztą... któż nigdy nie wsiadał za stery żółtej charakterystycznej kulki?!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: las vegas | Pac-Man
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy