Oszuści rozsyłają linki do fałszywych stron logowania na Steamie

Internetowi oszuści są coraz bardziej bezczelni i na cel biorą nie tylko posiadaczy gier Blizzarda, ale też użytkowników Steama.

Jeden z czytelników poinformował nas, że na platformie Valve rozsyłane są wiadomości z linkiem do strony, która ma za zadanie wyłudzić dane do konta. Twierdzi, że w ostatnim czasie dostał na Steamie nietypowe wiadomości - ich autorzy przedstawiają ofertę kupna przedmiotów do Doty 2 swojego znajomego, ale aby z niej skorzystać należy dodać go do znajomych. W mailu podany jest też link do profilu wspomnianego przyjaciela, tyle że przekierowuje on do strony logowania.

Czytelnik był na tyle uważny, że zapaliła mu się czerwona lampka. Prowadzeni jesteśmy bowiem pod link steamconmuniuty.com, podczas gdy oficjalny adres steamcommunity.com. Różnica jest niewielka i ogranicza się tylko do jednej litery, tak więc trudno ją zauważyć. Wiedziony intuicją Mateusz postanowił wpisać fikcyjne dane w okienko logowania... które zostały przejęte. Ba, pojawił się też komunikat ze Steam Guard, jednak w puste pole można było wprowadzić cokolwiek. Na końcu jednak wyświetlił się błąd logowania.

Tym razem oszuści mają szansę wyłudzić dane od sporej liczby użytkowników. W przeciwieństwie bowiem do fałszywych stron imitujących serwis Blizzarda, na pierwszy rzut oka trudno znaleźć różnice pomiędzy adresem do portalu przygotowanego przez hakerów, a oficjalnym. Jedną dodatkową literę bardzo trudno przeoczyć.

Dlatego uważajcie - jeśli dostaniecie podobne "oferty" powinniście zgłaszać takie wiadomości Valve.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje