Reklama

Nowy Tomb Raider na horyzoncie? Ciekawe ogłoszenie o pracę

​Niedawno opublikowana oferta pracy może sugerować, że Crystal Dynamics rozpocznie prace nad nową odsłoną przygód znanej pani archeolog.

Reboot Tomb Raidera i trylogia, która powstała, bez wątpienia jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie spotkały Larę Croft. Deweloperom udało się przenieść klasyk we współczesne czasy i obyło się to bez żadnych zgrzytów i niezadowolenia fanów. Ostatnia część gry zdawała się zamykać serię, ale opisywane zdarzenie pokazuje, że Crystal Dynamics nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

Według ogłoszenia, które pojawiło się w serwisie LinkedIn, deweloper szuka artysty z dużym doświadczeniem w pracy nad grami AAA. Niby nic wielkiego - studio cały czas pracuje nad różnymi tytułami, ale tym, co przykuwa uwagę jest konkretne wymaganie, stawiane przez przyszłego pracodawcę.

Reklama

Kandydat musi dobrze czuć sposób prezentowania akcji, jaki znamy z dwóch pierwszych części: Tomb Raider oraz Rise of the Tomb Raider. To właśnie te tytuły były opracowane przez Crystal Dynamics.

Póki studio nie ogłosi tego oficjalnie, wszystko jest na etapie spekulacji, ale sądzimy, że wskazanie obu tytułów o ogłoszeniu nie jest przypadkowe. Oczywiście, może powstawać zupełnie inny tytuł, dla którego seria Tomb Raider będzie punktem odniesienia. Warto też podkreślić, że ostatnia część rebootu nie otrzymała tak wysokich ocen, jak dwie pierwsze gry. Być może więc Square Enix chciałoby oddać stworzenie czwartej części w ręce Crystal Dynamics.

CD w przeszłości mówił zresztą, że prace nad nowym Tomb Raiderem były rozpoczęte, ale projekt nie doczekał się rozwinięcia. Być może teraz produkcja zaczyna nabierać tempa i niebawem dowiemy się czegoś więcej o nowych przygodach Lary Croft.

Zapotrzebowanie na nowego pracownika może także wynikać z prac nad Perfect Dark, w którym perspektywa ma czasem przenosić się na trzecioosobową. O samym tytule niewiele jeszcze wiadomo i podobnie, jak w przypadku Tomb Raidera, są to na razie czyste spekulacje.

Nam w każdym razie marzy się nowa przygoda Lary Croft. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy