Nowy raj dla fanów anime - oto oficjalny park rozrywki Dragon Ball

Parki rozrywki od lat cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza te tematyczne, oparte na kultowych seriach i postaciach popkultury największych światowych wytworni, jak Disney czy Universal Studios. Jednak dla fanów anime i mangi, do tej pory brakowało miejsca, które w pełni oddałoby hołd ich ukochanym seriom.

To zmieni się już niedługo, przynajmniej dla części fanów, tej zakochanej w twórczości Akiry Toriyamy. A to za sprawą parku nawiązującego do legendarnej marki Dragon Ball, który będzie usytuowany w Arabii Saudyjskiej.

Spełnienie marzeń fanów Dragon Balla

Pierwszy zwiastun parku rozrywki Dragon Ball opublikowany w serwisie YouTube wzbudził ogromne zainteresowanie i entuzjazm wśród fanów na całym świecie. To wyjątkowe miejsce, budowane przez firmę Qiddiya, będzie pierwszą lokalizacją w historii, w pełni poświęconą kultowej serii anime Dragon Ball.

Reklama

Jakie atrakcje czekają na gości parku rozrywki Dragon Ball?

Park rozrywki Dragon Ball będzie prawdziwym rajem dla miłośników mangi i anime. Rozciągający się na powierzchni 500 tys. mkw. plac zostanie podzielony na siedem stref tematycznych, zainspirowanych siedmioma smoczymi kulami. Goście będą mogli zanurzyć się w interaktywne atrakcje i przeżyć przygody znane z poszczególnych odsłon Dragon Balla, od klasycznej serii z 1986 roku po najnowsze części Dragon Ball Super.

Jednym z głównych punktów programu będzie imponująca, mierząca ponad 70 metrów wysokości, kolejka górska zainspirowana boskim smokiem, Shen Longiem. Jednak to nie koniec atrakcji, park zaoferuje ponad trzydzieści różnych torów tematycznych oraz pięć tajemniczych, unikalnych atrakcji, które, jak zapowiadają autorzy projektu, mają być wyjątkowym doświadczeniem dla odwiedzających.

Park Dragon Ball nie będzie składał się wyłącznie z tras kolejowych. Wewnątrz zagospodarowano także miejsce dla tematycznych hoteli, które oferując tematyczne wystroje i egzotyczne posiłki, mają zapewnić niepowtarzalne wrażenia, pozwolić gościom jeszcze bardziej poczuć się jak bohater uniwersum Akiry Toriyamy.

Kiedy park rozrywki Dragon Ball zostanie otwarty?

Choć dokładna data otwarcia parku nie jest jeszcze znana, prace nad projektem już trwają. Firma Qiddiya realizuje jednocześnie kilka innych ambitnych przedsięwzięć, ale to właśnie park Dragon Ball przyciąga największą uwagę międzynarodowej publiczności. Nie ulega wątpliwości, że gdy tylko park zostanie otwarty, stanie się obowiązkowym punktem podróży na mapie każdego fana anime. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak marzenia fanów Dragon Ball ożywają w tym spektakularnym miejscu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dragon Ball
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy