Nowa gra z uniwersum Wiedźmina nadciąga. Zebrano krocie na jej powstanie

Właśnie dobiegła końca kampania crowdfundingowa, której celem było zebranie środków finansowych na stworzenie nowej gry karcianej osadzonej w wiedźmińskim uniwersum. Wiedźmin: Path of Destiny to produkcja, którą wsparło na platformie gamefound prawie 30 tys. osób. Udało się zebrać prawdziwą fortunę.

Ekspansja wiedźmińskiego uniwersum trwa w najlepsze

Świat zawarty w powieściach od A. Sapkowskiego poszerza się w bardzo szybkim tempie. Oczywiście największym towarem eksportowym z Polski z dziedziny gamingu jest nieustannie Wiedźmin 3: Dziki Gon, który trafił na sklepowe półki w 2015 roku, niemal od razu rozbijając bank.

Do tej pory jest to klasyczny i sztandarowy przykład doskonale zaprojektowanej gry z gatunku RPG, która zyskała uznanie w różnych regionach i kontynentach świata. CD Projekt RED już zapowiedziało powstanie kolejnych produkcji z tego uniwersum. M.in. odświeżona ma zostać pierwsza i oryginalna odsłona Wiedźmina. Powstać ma również nowy tytuł otwierający nową kartę w historii uniwersum.

Reklama

Wiedźmin, to jak się okazuje, nie tylko gry wideo i literatura. Swego czasu dosyć głośno zrobiło się o planszowej produkcji powstającej na bazie licencji Monopoly, gdzie stylistyka i konwencja gry opiera się na świecie Wiedźmina. Gra powstała z ramienia rodzimych deweloperów CD Projekt RED z firmą TheOp Games.

Jeszcze szerszy rozgłos zdobyła pełnoprawna planszowa gra od znanego twórcy Łukasza Woźniaka. Mowa oczywiście o The Witcher: Old World. Dzieło to przez wiele miesięcy znajdowało się w czołówce najbardziej pożądanych gier planszowych na rynku. Sam tytuł zdobył po swojej premierze naprawdę dobre oceny. W branżowym serwisie BoardGameGeek Wiedźmin: Stary Świat doceniono średnią notą na poziomie 8,1/10.

The Witcher: Path of Destiny - czym jest i kto tworzy grę?

Udana produkcja stanowi idealny punkt wyjścia do ekspansji kolejnych planszowych przygód z udziałem wiedźmińskiego uniwersum. Nie tak dawno na łamach serwisu informowaliśmy o nowej nadchodzącej grze o tytule Wiedźmin: Path of Destiny. Projekt realizowany jest w ramach akcji crowdfundingowej w serwisie gamefound. To właśnie tutaj wystartowała zbiórka finansowa na poczet materializacji tego przedsięwzięcia.

Podczas kampanii udało się zebrać przeszło 4,4 miliony dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 18,3 mln złotych. Podstawowy cel zbiórki zrealizowany został w prawie... 5900%! Liczba wspierających przekroczyła barierę 29 tys. osób. Mówimy więc o bardzo udanym przedsięwzięciu, który miejmy nadzieję, pozwoli twórcom na przygotowanie równie udanej, wpasowującej się w gusta fanów wiedźmińskich przygód gry.

The Witcher: Path of Destiny to karciana gra rywalizacyjna dedykowana graczom w liczbie od 1 do 5. Fabularnie dzieło to ma mocno inspirować się opowieściami o Wiedźminie. Według zaleceń producentów tytuł odpowiedni jest dla graczy w wieku od 14 lat. Jedna partia w grze ma trwać ok. 60 minut.

Path of Destiny zaoferuje także sporo immersyjnej dawki znanej z gier typu RPG. Wcielimy się tu bowiem w znanej z całej sagi postacie. Do dyspozycji graczy będą m.in.: Ciri, Geralt, Vesemir czy Yennefer. Jeśli chodzi o mechaniki, to podczas zabawy napotkamy elementy card craftingu i hand managamentu, co w praktyce oznacza, że w odpowiedni sposób dobierać będziemy karty z puli, a następnie odpowiednie je rozgrywać w zależności od założeń taktycznych i sytuacji.

Gra powstaje we współpracy studia CD Projekt RED z firmą Go on Board oraz twórcą Łukaszem Woźniakiem, który zaprojektował hitowego Wiedźmina: Stary Świat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy