Nadchodzi nowa gra z uniwersum Wiedźmina. Trafi w konkretne gusta

Uniwersum Wiedźmina rozrasta się w tempie zastraszającym, stając się już niepodważalnym i bezapelacyjnym towarem eksportowym nr 1 z Polski, jeśli chodzi o branżę gamingową. Niebawem startuje kampania oparta o zbiórkę społecznościową, której celem jest zebranie pieniędzy na realizację kolejnego projektu - gry Wiedźmin: Path of Destiny.

Wiedźmin rozpoznawalną marką na całym świecie. Ekspansja trwa

Świat Wiedźmina, dzieła stworzonego przez A. Sapkowskiego przez szereg lat otrzymał rozmaite wariacje. Szerokim echem w branży gier wideo odbiła się premiera gry wideo Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pomimo że tytuł debiutował w 2015 roku, do tej pory cieszy się ogromnym uznaniem i stanowi wzorcowy przykład pełnoprawnej doskonale zrealizowanej produkcji z gatunku RPG.

Wiemy, że uniwersum wiedźmińskie poszerzy się jeszcze o kilka gamingowych tytułów. Fani z niecierpliwością czekają na odświeżone wydanie pierwszej części Wiedźmina w postaci remake'u. Działający w branży przed dłuższy czas projekt o kryptonimie Canis Majoris dla wielu będzie stanowił doskonałą okazję do zapoznania się z next-genową wersją pierwszego dzieła otwierającego historię popularnej serii.

Reklama

Pewne jest także to, że CD Projekt RED pracuje jeszcze nad wiedźmińskimi grami, które zaoferują rozgrywkę sieciową i poszerzoną fabułę wpasowującą się w szersze gusta m.in. fanów Netflixowego Wiedźmina (Sirius) oraz grą o kryptonimie Polaris, która ma otwierać całkiem nową kartę historii uniwersum.

Jednak nie samymi grami wideo żyje fan wiedźmińskich przygód. Jakiś czas temu informowaliśmy na łamach serwisu, że na rynek wydana zostanie gra planszowa Monopoly w klimacie i stylistyce Wiedźmina. Produkcja powstaje z inicjatywy CD Projekt RED we współpracy z TheOp Games.

The Witcher: Path of Destiny - nadciąga nowa gra z uniwersum Wiedźmina

Ponadto nie sposób nie wspomnieć o pełnoprawnej grze planszowej autorstwa Łukasza Woźniaka o tytule The Witcher: Old World. Pokusimy się o stwierdzenie, że dzieło to w momencie swojej premiery zasiało ogromne zamieszanie w sektorze gier planszowych. Na licznych forach i w grupach sympatyków planszówek ludzie wręcz nie mogli się doczekać, jak już we własne ręce otrzymają tę produkcję.

Okazuje się, że Stary Świat to był dopiero początek planszowej ekspansji wiedźmińskiego świata. CD Projekt RED oraz Go On Board ogłosili powstanie nowej gry o nazwie The Witcher: Path of Destiny. Tym razem będzie to rywalizacyjna gra karciana pozwalająca na zabawę nawet 5 graczy jednocześnie, umożliwiając co ciekawe także rozgrywkę solową.

Według notki producentów, jedna rozgrywka w tym tytule potrwa od 45 do 90 minut, a rekomendowany wiek gracza zaczyna się od 14 lat. Kluczowe mechaniki Path of Destiny to card drafting oraz hand managament, co oznacza, że filarem będzie odpowiednie dobieranie kart, a następne umiejętne ich wykorzystywanie w zależności od przebiegu fabuły. Oczywiście istotne w tym wszystkim będą założenia taktyczne.

Nowa karcianka ma oferować również sporą dawkę immersyjności, a wszystko przez to, że podczas rozgrywki będziemy wcielać się w uwielbiane przez fanów postacie z sagi. Mowa o Geralcie, Ciri, Vesemirze, Yennefer i Jaskrze. "Wykorzystaj swoje unikalne zdolności i podążaj ścieżką przeznaczenia lub całkowicie zmień jego bieg. Działania podjęte przez grupę zadecydują o zakończeniu historii - ale tylko jeden z Was zostanie zapamiętany jako bohater" - anonsują twórcy.

The Witcher: Path of Destiny to gra, która realizowana i finansowana będzie przez platformę GameFound, gdzie przedsięwzięcie obserwowane jest już przez ponad 22 tys. użytkowników. Produkcja trafi na rynek w 7 językach, w tym także w j. polskim. Cena gry nie jest jeszcze znana.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gry planszowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy