Nowa aktualizacja Battlefielda 2042 przywraca system klas

​DICE próbowało wprowadzić rewolucję do Battlefielda 2042, ale ostatecznie wraca do znanych i lubianych mechanik. Razem z wprowadzoną właśnie do gry aktualizacją powrócił stary system klas.

Nie trzeba chyba nikomu przypominać, jak ogromną porażką jest Battlefield 2042. Proces produkcji podczas pandemii nie poszedł po myśli DICE oraz Electronic Arts i światło dzienne ujrzała gra, z której gracze błyskawicznie uciekli.

Niedługo po premierze usłyszeliśmy jednak od deweloperów, że mają pełne wsparcie wydawcy i chcą zmotywowani, żeby doprowadzić grę do stanu, w jakim powinna być w dniu premiery.

Reklama

Odsunięto w czasie nową zawartość i zabrano się za naprawianie błędów. W pewnym momencie ukazała się aktualizacja, która naprawiła ponad tysiąc różnych bugów. DICE pracował ciężko i wreszcie doszedł nawet do momentu, kiedy byli gotowi wypuścić długo wyczekiwany pierwszy sezon.

Teraz wiemy już oczywiście, że nowa zawartość i lepszy stan gry nie pomogły zwiększyć liczby aktywnych graczy. Battlefield 2042 ma oczywiście swoją niewielką społeczność, ale daleko jej do tego, co widywaliśmy w czasach świetności serii. DICE nie wydaje się jednak zniechęcone tymi wydarzeniami i wprowadza kolejne zmiany z myślą o weteranach serii.

Na serwery Battlefielda 2042 trafiła właśnie bardzo obszerna aktualizacja, której głównym bohaterem jest rework systemu Specialistów. Nowy BF będzie zawierał teraz połączenie dotychczasowych Specialistów z klasami postaci rodem ze starszych odsłon serii.

Postaci podzielono teraz na role, jakie spełniają podczas walki, wprowadzając do każdej z nich pewne ograniczenia. Apteczki weźmie na pole bitwy tylko support, a dostęp do SOFLAM mają gracze recon.

Dla weteranów jest to bez wątpienia bardzo dobra zmiana. Battlefield 2042 miał oczywiście wiele poważniejszych problemów, ale system Specialistów nigdy nie przypadł do gustu weteranom.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield 2042 | DICE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy