Nintendo rezygnuje z udziału Gamescom 2024. Co jest powodem?

Nintendo of Europe potwierdziło, że nie weźmie udziału w Gamescom 2024, jednym z największych wydarzeń branży gier na świecie. Decyzja ta jest wynikiem dokładnej analizy i nie oznacza, że firma całkowicie rezygnuje z prezentacji swoich produktów podczas innych branżowych wydarzeń.

Gamescom co roku przyciąga uwagę milionów graczy i jest kluczowym punktem w kalendarzu wydarzeń związanych z grami (w szczególności w Europie, ale nie tylko). Tym razem jednak, pomimo swojej obecności na poprzednich edycjach, Nintendo zdecydowało się kolońskie targi. 

Firma zaznaczyła jednak, że gracze będą mieli okazję wypróbować gry na Nintendo Switch podczas innych wydarzeń organizowanych w Niemczech w ciągu roku.

Reklama

Rezygnacja Nintendo z udziału w Gamescom 2024 może być zaskoczeniem dla wielu, ale nie jest całkowicie nieoczekiwana. Opuszczenie tak dużej imprezy prawdopodobnie ma związek z przygotowaniami do premiery nowej konsoli - Switch 2. Następca obecnej wersji "Pstryczka" ma pojawić się w sklepach w 2025 roku. Wcześniejsze spekulacje sugerowały, że nowe urządzenie może zostać zaprezentowane właśnie na Gamescom, jednak Nintendo postanowiło inaczej. Cóż, pozostaje nam czekać.

Na ubiegłorocznym Gamescomie Nintendo demonstrowało możliwości sprzętowe Switcha 2 deweloperom, co może sugerować, że japoński gigant wciąż intensywnie pracuje nad rozwojem urządzenia i przygotowuje grunt pod jego premierę. Gracze i dziennikarze wyczekują informacji o tym, jak deweloperzy planują wykorzystać nowe technologie wprowadzane przez Nintendo. Pomimo rezygnacji z obecności na Gamescom, Nintendo nadal planuje być aktywnym uczestnikiem na scenie międzynarodowych targów gier. 

Nintendo jest znane z innowacyjności w produkcji konsol i gier. Japoński gigant nie przestaje zaskakiwać swoją polityką marketingową i strategicznym podejściem do premiery nowych produktów. Obserwując jego działania od wielu lat, można się spodziewać, że nawet bez bezpośredniej obecności na Gamescom 2024, Nintendo znajdzie sposób, aby zachować swoją widoczność na rynku.

Switch 2 ma oferować znaczące ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika pod względem wydajności. Według dotychczasowych doniesień, będzie zasilany układem graficznym NVIDIA, który zapewni wyższą rozdzielczość i płynniejszą rozgrywkę. Konsola może również obsługiwać technologię ray tracingu, która generuje bardziej realistyczne oświetlenie i cienie. Czy konsola Nintendo będzie wreszcie w stanie konkurować z "dużymi" konsolami pod względem oprawy graficznej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo | Gamescom | Nintendo Switch | Nintendo Switch 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy