Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Niesamowity sukces GTA V. Już teraz lepszy od rezultatów "czwórki"!

​Sukces GTA V był bardziej niż pewny, ale takiego rezultatu i tak się nikt chyba nie spodziewał. Take-Two opublikowało raport finansowy, ujawniając rekordowe wyniki sprzedaży najnowszej produkcji Rockstara.

29 milionów - tyle pudełek z Grand Theft Auto V trafiło do sklepów od dnia premiery (uwaga - nie oznacza, że tyle powędrowało do rąk klientów!). Warto przy tym zaznaczyć, że "czwórka" dotychczas - a więc od 2008 roku... - osiągnęła niższy wynik.

Takie rezultaty przełożyły się oczywiście na finanse. W drugim kwartale 2014 roku fiskalnego, a więc w okresie od początku lipca do końca października, Take-Two wygenerowało przychody na poziomie aż 1,27 miliarda dolarów.

Dla porównania - w analogicznym okresie roku ubiegłego suma ta wynosiła "zaledwie" 288 milionów dolarów... Zarobki firmy też są zdumiewające - spółka osiągnęła zyski w postaci 325,6 miliona dolarów, podczas gdy rok temu jedynie 10,2 miliona dolarów. Przewiduje się, że za cały rok przychody wyniosą 2,2 miliarda dolarów.

Z innych informacji - Borderlands 2 trafiło do tej pory do sklepów w liczbie 7 milionów egzemplarzy, a w listopadzie ukaże się kolejne DLC do gry zatytułowane Wattle Gobbler.

Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto V | GTA V