New World. Wszystko, co musicie wiedzieć o serwerach Fresh Start

New World zalicza ostatnio niemały comeback. Jako ukłon w stronę nowych graczy Amazon postanowił wypuścić serwery Fresh Start, doskonały sposób na powrót do popularnego MMORPG.

Czym jest Fresh Start serwer w New World?

"Fresh Server" lub "Fresh Start serwer" to bardzo popularna koncepcja wśród MMORPG o długim, nienarażonym na jakiekolwiek resety progresie postaci. W przeciwieństwie do World of Warcraft czy Final Fantasy XIV, gdzie co jakiś czas debiutują nowe patche lub ekspansje, które podwyższają poprzeczkę i czynią wcześniej aktualny ekwipunek bezużytecznym, New World trzyma się ustalonego rok temu endgame’u.

W tego typu produkcjach popularna stała się w rezultacie koncepcja serwerów Fresh Start. Są to specjalne, nowe serwery, na które nie można przenieść postaci. Dzięki temu gracze zaczynają od samego początku, niezależnie od ich doświadczenia w danym MMORPG i mogą przeżyć od początku cały proces levelowania i zdobywania ekwipunku.

Reklama

Na dokładnie taki zabieg zdecydowało się New World. Deweloperzy ogłosili debiut serwerów Fresh Start, na których wszyscy rozpoczną od nowa swoją przygodę z MMORPG Amazonu. Dla weteranów jest to sposób na sprawdzenie zmian wprowadzonych w początkowej fazie gry, a nowi lub powracający gracze mogą wrócić do New World, nie martwiąc się o doświadczonych graczy dominujących całymi serwerami.

Kiedy ruszają serwery Fresh Start?

Premierę serwerów Fresh Start wyznaczono na 2 listopada 2022 roku. Z okazji zbliżającego się debiutu Amazon przygotował specjalną mapę ze wszystkimi serwerami, które ukażą się w danych regionach oraz godziny ich startów.

Mieszkańców Polski interesuje wyłącznie serwer Europe Central. Łącznie pojawią się na nim cztery serwery Fresh Start. Pierwszy z nich, Artemis, zadebiutuje już o 17:00 naszego czasu, a ostatni, Cleopatra, o 20:00.

Warto mieć na uwadze, że New World zyskuje ostatnio na popularności i w popularnych regionach pokroju Europy czy Stanów Zjednoczonych kolejki do logowania powinny być wysokie. Deweloperzy wspominali wcześniej, że chcą, aby czas oczekiwania nie przekraczał 30 minut, więc gracze przewidują, że z czasem do gry trafi więcej serwerów.

Dlaczego warto spróbować swoich sił na serwerze Fresh Start?

Jeżeli wcześniej nie odpowiadały Wam podstawowe założenia New World, wiele w tej kwestii się nie zmieniło. Dalej mamy system frakcji, walkę o kontrolę nad mapą, a PvP odgrywa znaczącą rolę w końcowych fazach gry. W oczach wielu weteranów MMORPG New World miało jednak kilka oryginalnych pomysłów i urok, któremu trudno było się oprzeć.

Przez ostatnie 13 miesięcy ten urok wzbogacono o kilka nowych rozwiązań oraz reworków podstawowych mechanik. Endgame PvE jest dużo bardziej złożony, zadebiutowało kilka nowych broni, a fani PvP doczekali się nawet aren w stylu World of Warcraft, gdzie można walczyć w niewielkich, zorganizowanych grupach. Sporą frajdę topowym gildiom cały czas dostarczają również regularne wojny.

Co najważniejsze, levelowanie wygląda teraz zupełnie inaczej. Amazon przyznał, że popełnił sporo błędów w projektowaniu progresu postaci i z miesiąca na miesiąc usprawniali ten proces. Liczbę lokacji startowych zmniejszono do dwóch, bronie są teraz dużo łatwiej dostępne, a samo levelowanie jest sprawne i płynne. Głównym źródłem doświadczenia są teraz zadania, które nie wymagają od nas biegania z jednego końca mapy na drugą.

Serwery Fresh Start są doskonałą okazją na powrót do gry dla osób, za którymi w ostatnich miesiącach chodziło New World. Amazon prowadzi otwartą dyskusję ze społecznością, regularnie adresuje ich feedback i udało im się dokonać wielu trafnych zmian. Fresh Start to doskonały moment, żeby doświadczyć tego na własnej skórze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon Games | New World
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy