​Amazon wykupi Electronic Arts?

Według serwisu GLHF Amazon może wykupić popularnego wydawcę i producenta gier wideo - firmę Electronic Arts.

W ostatnich kilku miesiącach bardzo głośno zrobiło się o transakcji z udziałem Microsoftu i Activision Blizzard. Ogłoszenie przejęcia twórców takich tytułów jak: StarCraft, Diablo, Warcraft czy Overwatch odbiło się niezwykle szerokim echem. W dużej mierze to zasługa zawrotnej kwoty tego wykupu, która opiewa na blisko 69 mld dolarów.

Powyższy transfer to najgłośniejszy i najdroższy wykup, jaki kiedykolwiek miał miejsce w całej historii branży gier wideo. Teraz jednak do sieci przedostały się inne, wcale nie mniej sensacyjne informacje.

Reklama

Sensacyjne doniesienia: Amazon może wykupić Electronic Arts

Na horyzoncie widnieje kolejne duże przejęcie. Tym razem gigant Amazon zanosi się z zamiarem wykupu Electronic Arts. Przypomnijmy, że ta druga marka związana jest z grami od bardzo wielu lat. To właśnie spod skrzydeł tego wydawcy powstały takie tytuły i serie jak: FIFABattlefield, Apex Legends, Star Wars Jedi, Need for Speed czy The Sims. Gdybyśmy jednak chcieli wymienić wszystkie pozycje od "Elektroników", to uwierzcie, że zabrakłoby miejsca w tym materiale.

Według branżowego portalu GLHF ogłoszenie przejęcia ma nastąpić w okolicach 26 sierpnia. Plotki o ewentualnym wykupie Electronic Arts przez Amazon pojawiały się w Internecie już kilka dni temu. Były to jednak mniej znaczące informacje, zważając na fakt, że wśród ewentualnych kupców wymieniano jeszcze m.in. Apple i Disney.

Jak przekazał serwis USA Today, próba komunikacji z Amazonem i EA spełzła na niczym, więc wszystkie informacje przedstawione powyżej traktować trzeba bardzo nieoficjalnie. Wszystko jednak wyjaśni się ciągu kilku następnych dni.

Transakcja związana z przejęciem Electronic Arts przez Amazon również mogłaby osiągnąć oszałamiające kwoty, być może przebijające nawet wykup Activision Blizzard przez giganta z Redmond.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Amazon | Electronic Arts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy