New World: Rosyjska wersja zostanie opóźniona

​Kilka miesięcy temu gra New World była jednym z największym hitów na światowym rynku gier wideo. Przetłumaczenie jej na język rosyjski wydawało się być kwestią czasu, z uwagi na wielki rynek. Jednak inwazja Rosji na Ukrainę zatrzymała ten proces.

New World to gra, która swoją premierę miała we wrześniu ubiegłego roku. Produkcja od samego początku zrobiła ogromne zamieszanie na rynku. Dzieło stworzone przez studio Amazona z miejsca zostało pobierane przez setki tysięcy graczy z całego świata. W październiku na serwerach gry przebywało jednocześnie niemal milion użytkowników, co plasuje New Worlda w ścisłej czołówce najpopularniejszych tytułów w ubiegłym roku.

Reklama

Gra z gatunku MMO również w naszym kraju zdobyła uznanie fanów gamingu. Popularność choć była bardzo nagła i intensywna, to krótka. Po miesiącu New World stracił bardzo wielu graczy. Trudno powiedzieć, co było bezpośrednim powodem tak nagłego spadku zainteresowania. Liczby jednak są bezlitosne.

W listopadzie z tytułu zrezygnowała blisko połowa graczy. Taki regres nie zdarza się często. Jednak decyzja, która niedawno zapadła w studiu Amazona może przysporzyć producentom wielu nowych fanów. Ma ona związek z inwazją Rosji na Ukrainę.

Wiele gier nakłada sankcje na Rosję, jeśli treść ma coś wspólnego z krajem, który ponad tydzień temu napadł na Ukrainę. Przykładem jest chociażby EA Sports. Kanadyjskie studio usunęło z gry FIFA 22 reprezentację Rosji oraz wszystkie drużyny klubowe z tego kraju. Teraz Amazon Games opóźnia tłumaczenie New Worlda na język rosyjski.

Ma to bezpośredni związek ze sprzeciwem wobec agresji na naszego wschodniego sąsiada. Amazon jest jedną z firm, które głośno protestują wobec haniebnym czynom wojsk Putina. Nie wiadomo zatem kiedy i czy w ogóle będzie dostępna rosyjska wersja językowa światowego hitu. Wiele wskazuje na to, ze jak na razie jest to melodia bardzo dalekiej przyszłości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: New World | Amazon Games | Ukraina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama