Reklama

Electronic Arts usunie Rosję ze swoich największych gier?

​W sieci pojawia się coraz więcej konkretnych przecieków i doniesień, że popularny producent i wydawca gier - Electronic Arts swoimi sankcjami obejmie Rosję. Według źródeł, w największych tytułach wyprodukowanych przez to studio usunięte zostanie wszystko, co związane jest z Rosją.

Informacje te przekazał znany influencer i publicysta branżowy Tom Henderson, który w przeszłości upubliczniał wiele przecieków, mających w późniejszym czasie odzwierciedlenie w rzeczywistości.

"W nowych wiadomościach e-mail, Electronic Arts poinformowało, że usunie Rosję z takich gier jak FIFA oraz NHL z powodu inwazji na Ukrainę" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Nie jest jeszcze do końca jasne, na jakiej zasadzie miałyby bazować opisywane sankcje i "usuwanie Rosji z gier", ale można się spodziewać, że sportowe produkcje takie jak piłkarska FIFA czy hokejowy NHL usunęłyby z rozgrywki rosyjskie drużyny, zawodników i ligi. Póki co, studio EA nie skomentowało tych doniesień i przecieków.

Reklama

Warto wspomnieć, że pod koniec lutego, EA DICE zdecydowało się usunąć z gry Battlefield 2042 skórkę "Grin Reaper" - uśmiechniętego rozpruwacza, która zawierała uśmiechnięty helikopter szturmowy Mi-240 federacji rosyjskiej. Przedmiot możliwy był do zdobycia w ramach cotygodniowego wyzwania w grze.

Ostatnie dni spełzły na ogromnym wsparciu Ukrainy oraz piętnowaniu i potępianiu inwazyjnych działań Rosji ze strony niemal całej branży gier. Solidarność wobec Ukraińców zademonstrowały również Polscy developerzy. 11 bit studios przekazało całość zysków ze sprzedaży autorskiej gry "This War of Mine".

Z tego tytułu, na ukraiński Czerwony Krzyż powędruję ponad 3 miliony złotych. Wcześniej, CD Projekt RED - twórcy kultowego "Wiedźmina", zdecydowali się na przelanie miliona złotych na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy