Reklama

New World - MMO od Amazonu odnosi sukces, ale boryka się problemami technicznymi

​Długo oczekiwana gra wideo Amazonu, czyli New World, wczoraj zadebiutowała na rynku. Po kilku opóźnieniach i rundach beta-testów, a także kontrowersjach związanych z psuciem high-endowych kart graficznych, gracze mają okazję w końcu sprawdzić gotowy produkt i wygląda na to, że chętnie po niego sięgają.

Niestety, wielu graczy New World albo czeka bardzo długo, albo w ogóle nie jest w stanie dostać się do kolejki. Skargi pochodzą głównie od graczy New World z Unii Europejskiej, gdzie gra została uruchomiona. Pojemność startowa każdego serwera została podobno ograniczona do 2000 graczy. Dla tych, którzy mają szczęście znaleźć się w kolejce, przewidywany czas oczekiwania mierzony jest w dniach, a nie godzinach. Inni gracze nie byli w stanie przebrnąć poza menu gry.

Niektórzy gracze również doświadczają błędów, które mogą zepsuć zabawę. Zgłosili, że gra nie rejestruje ich kliknięć. To spowodowało, że zrestartowali grę i musieli z powrotem stanąć w nieprzyzwoicie długiej kolejce. Niemniej jednak chętnych nie brakowało, ponieważ w szczycie znajdowało się ponad 600 000 jednoczesnych graczy online.

Reklama

Amazon nie wydał jeszcze oświadczenia w związku z problemami technicznymi, więc warto może poczekać kilka dni, aż sytuacja się uspokoi. Nierzadko zdarzają się problemy w dniu premiery dużej gry, ale nie zmienia to faktu, że jest to irytujące, szczególnie jeśli zapłaciliśmy za grę niemałe pieniądze.

To nie pierwszy raz, kiedy pojawiły się pewne problemy związane z New World. Zamknięta beta została uruchomiona w lipcu tego roku, podczas której gracze narzekali, że gra brickuje ich karty GeForce RTX 3090. Okazało się jednak, że problemem nie była sama gra, bo EVGA odkryło, że ​przyczyną większości przypadków było słabe lutowanie i wysłała zamienniki użytkownikom, którzy napotkali ten kłopot. Był to szczególnie frustrujący problem, biorąc pod uwagę cenę RTX-ów 3090 i trudność w ich zakupie.

New World to MMORPG opracowane przez Amazon Games Orange County i opublikowane przez Amazon Games. Pierwotnie premiera planowana była na maj 2020 r., ale została opóźniona do sierpnia 2021 r., a następnie ponownie do września 2021 r. Standardowa edycja gry kosztuje 142.99 PLN, a cena edycji Deluxe, zawierającej skórki zbroi drwala oraz siekierki drwala, zwierzęcego towarzysza mastiffa, zestaw gestów papier/nożyce/kamień, a także cyfrowy album gry New World, wynosi 179.99 PLN.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje