Reklama

Netflix uruchamia własne studio gier!

​Słynny serwis oferujący programy, seriale oraz filmy coraz bardziej poszerza swoją ofertę gier. Stawiając na rozwój w tej branży, Netflix ogłosił właśnie otwarcie wewnętrznego studia deweloperskiego, które zajmie się pracą nad nowymi tytułami.

Nowa inwestycja

Pierwszym skojarzeniem dotyczącym Netflixa jest zdecydowanie branża filmowa. Jednak wbrew pozorom platforma już od dawna posiada w swojej ofercie sporą bibliotekę gier mobilnych. Patrząc na ostatnie współprace Netflixa z wydawcami gier wideo, takimi jak CD Projekt RED i Riot Games, można zdecydowanie stwierdzić, że zaowocowały one niezwykle popularnymi i uznanymi przez krytyków serialami.

Reklama

Co więcej, patrząc na przypadek Cyberpunka 2077, okazały się ogromnym sukcesem i kołem ratunkowym rzuconym w kierunku tonącej gry. Na ten moment tytuł wydany przez CD Projekt RED osiągnął najwyższy pik graczy od czasu premiery. Czynniki te sprawiają, że decyzja Netflixa dotycząca otworzenia własnego studia nie powinna wydawać się aż tak zaskakująca.

Studio gotowe do pracy

Amir Rahimi, wiceprezes studia gier Netflix, ogłosił, że siedziba znajduje się w stolicy Finlandii - Helsinkach. Dyrektorem studia został Marko Lastikka. Rahimi zdradził, że jedną z głównych zasad działania Netflixa w branży gier będzie brak monetyzacji, reklam i zakupów w aplikacji. Studio ma wypuszczać oryginalne gry dla zróżnicowanej publiczności, którą to Netflix budował przez lata.

Przypomnijmy, że Netflix w zeszłym roku wykupił niezależnych twórców hitu Oxenfree, czyli Night School Studio. W kwietniu natomiast przejął studio Next Games, jak również Boss Fight Entertainment, co daje świetne podstawy do produkowania tytułów na wysokim poziomie. Jednak stworzenie gry wideo na taką skalę, nawet z dobrze wyposażonym studiem, to nie lada wyzwanie. Można się spodziewać, że w pierwszych latach działalności Netflix Games skupi się głównie na budowaniu solidnych fundamentów oraz wypuszczaniu kolejnych gier mobilnych.

Na ten moment ogłoszone zostało wydanie trzech gier Ubisoftu, w tym jedna z nich będzie dotyczyła uniwersum Assassin’s Creeda. Pozostaje czekać na kolejne nowości Netflixa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy