Arcane - serial animowany Netflixa zdobywa nagrodę Emmy

Okazuje się, że Arcane nie tylko zostanie na długo w głowach fanów gier i seriali, ale również zapisze się na kartach historii. Serial Netflixa na podstawie League of Legends właśnie zdobył nagrodę Emmy.

Jednym z najbardziej niedocenianych aspektów League of Legends od wielu lat było tło fabularne gry. Wiele multiplayerów próbowało wplatać swoich bohaterów w różne historie i tworzyć całe uniwersum za pomocą jakiegoś FPS-a lub Action RPG. Rzadko kiedy przynosiło to jednak jakieś skutki. Tymczasem League of Legends, jedna z najpopularniejszych gier na świecie, z każdą kolejną postacią rozwijała swoje tło fabularne.

Reklama

Efekty ciężkiej pracy scenarzystów widać było, kiedy Arcane zadebiutował na Netfliksie. Serial rozniósł się głośnym echem po całej branży gier, a dzięki temu jak angażujący byli jej bohaterowie i jak przyjemnie patrzyło się na całą historię, animacja trafiła również do milionów użytkowników, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z League of Legends.

Kolejnym potwierdzeniem jakości Arcane jest przyznana właśnie serialowi nagroda Emmy za najlepszy serial animowany. Łącznie Arcane nominowane było w trzech różnych kategoriach, ale w ręce twórców trafiła jedna statuetka. Trzeba jedna przyznać, że jest to bardzo prestiżowych tytuł w oczach krytyków oraz fanów i prawdopodobnie najważniejsza z tych trzech nominacji.

Dodatkowo imponuje fakt, jak silna była konkurencja Arcane. Obok produkcji na podstawie League of Legends znajdowali się między innymi Simpsonowie oraz Rick and Morty. Arcane udało się tym samym wejść nie tylko w świat adaptacji gier wideo, ale również w świat animacji. Riot jasno dał również do zrozumienia, że jest to dopiero początek ich przygody. W przyszłości League of Legends może przynieść nam więc kolejne nagradzane przez krytyków produkcje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Arcane | Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy