Reklama

Cyberpunk 2077 z kolejnym rekordem na Steamie

Ostatnia produkcja studia CD Projekt RED dostała drugie życie, a to wszystko za sprawą aktualizacji jak również w ogromnym stopniu premiery serialu "Edgerunners" dostępnego na Netflixie. Wszystko wskazuje na to, że Cyberpunk 2077 dąży do osiągnięcia nowego rekordu na Steamie.

Cyberpunk 2077 odkryty na nowo

Gra radzi sobie coraz lepiej, miażdżąc w statystykach oraz zostawiając w tyle kolejne tytuły konkurencji. Chociaż od premiery minęły prawie dwa lata, doszło do sytuacji, w której to Cyberpunk 2077 radzi sobie lepiej niż uwielbiany przez większość graczy na całym świecie Wiedźmin 3. Mimo tego trudno zapomnieć o ciężkich początkach. 

W końcu premiera Cyberpunka dostała miano jednej z najbardziej katastrofalnych w najnowszej historii gier. Pomimo chęci i ciężkiej pracy studio nie podołało w zapewnieniu fanom produktu, który sprostałby ich oczekiwaniom. Mnóstwo szkodliwych bugów i glitchów wpłynęło na odbiór gry i wzbudzało niechęć nawet wśród potencjalnych przyszłych graczy. Pomimo licznych aktualizacji produkcja nie wzbudziła licznego zainteresowania, skazując się ostatecznie na porażkę. Nikt nie spodziewał się jednak, że los gry może odmienić nowy serial Netflixa.

Reklama

Rekordowe wyniki

W rzeczywistości po aktualizacji liczba graczy Cyberpunka 2077 zaczęła diametralnie rosnąć. Zaledwie w kilka dni temu tytuł osiągnął szczytową liczbę 86 130 graczy na Steamie, co stanowiło dwukrotnie więcej niż w poprzedzającym tygodniu. CD Projekt Red chcąc uczcić niebagatelny sukces na swoim Twitterze, opublikowali podziękowania dla całej społeczności.

Ze statystyk SteamDB wynika, że Cyberpunk 2077 w ciągu swojego 24-godzinnego szczytu osiągnął wynik 136 724 graczy. Dane pokazują, że pik ten przewyższył poprzednią grę studia - Wiedźmina 3, który to w swojej historii odnotował skok wynoszący 103 329 jednoczesnej liczby graczy na Steamie. Biorąc pod uwagę te dane, wydaje się całkiem prawdopodobne, że do tak ogromnego sukcesu przyczynił się świetny odbiór serialu anime "Edgerunners". 

Od czasu ostatniej aktualizacji Cyberpunk 2077 wyprzedził między innymi takie tytuły jak GTA 5 czy Lost Ark. Aktualnie ten dystopijny RPG znajduje się na piątym miejscu najchętniej ogrywanych tytułów, co jest nie lada osiągnięciem, biorąc pod uwagę tak fatalne początki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy