Najlepsze gry multiplayer na telefon. 10 tytułów, które musisz znać

Z jednej strony gry wieloosobowe (z ang. multi-player games) gwarantują ogromną satysfakcję z wygranej rozgrywki. Z drugiej czasami wciągają bez reszty w niezbyt zdrową, nadmierną rywalizację i niemały stres. Chcesz w nie pograć?

Poznaj 10 najlepszych i najciekawszych tytułów na smartfona. To tytuły, w których można zmierzyć się z innymi graczami lub współpracować z nimi, wspólnie rozwiązując zagadki.

Gry multiplayer - jedni pałają miłością, inni nienawidzą

Gry multiplayer na telefon umożliwiają graczom wspólne uczestniczenie w rozgrywce online przy użyciu urządzeń mobilnych, w tym smartfonów oraz tabletów. Kategoria obejmuje szeroki zakres gatunków, takich jak strzelanki, strategie czy gry sportowe. To tytuły, które umożliwiają rywalizację lub współpracę z innymi graczami przez internet. 

Ta rywalizacja to zaleta, gdyż można konkurować z innymi graczami, a jednocześnie zwiększać swoje umiejętności. To jednak także niemała wada. Niektórzy są nieodporni na stres, przez co mogą czasami mocno się irytować. Takich osób jest jednak wielokrotnie mniej niż tych, które umieją oddzielić życie od rozgrywki.

Reklama

Tak czy inaczej - gry multiplayer zajmują najwyższą pozycję wśród produkcji na smartfona, dlatego poniżej prezentujemy ich aż 10. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich.

Te gry multiplayer na telefon trzeba znać! 10 tytułów

PUBG Mobile

To gra w formie strzelanki, w której rywalizuje się z wrogo nastawionymi graczami na dużej, przestronnej i otwartej arenie na 100 graczy jednocześnie. Dzięki wielu trybom rozgrywki, w tym solo, drużynowej i w duecie, produkcja zapewnia wiele godzin intensywnej, konkurencyjnej zabawy z bronią w ręku.

Fortnite

To kolejna gra multiplayer na telefon w typie battle royale, jak opisany wyżej PUBG, w której każdy gracz może zginąć tylko raz. Stale zmniejszająca się mapa oraz duże na setkę osób areny sprawiają, że w ciągłej rozgrywce można spędzić nawet kilka godzin - i to zupełnie tego nie zauważając. Wygrywa ten, kto przetrwa - w praktyce jedna drużyna, osoba bądź duet.

Clash Royale

To już zupełnie inny typ gry - karcianka, w której jednak trudno o nudę. Gra jest niezwykle popularna i bardzo strategiczna. Idealna dla wielbicieli przemyślanych ruchów i ich wstępnego planowania. Wymaga ona sporej ilości nauki i doświadczenia, ale odwdzięczy się satysfakcjonującym gameplay’em.

Asphalt 9: Legends

Gry wyścigowe na telefon cieszą się niesłabnącą popularnością, a Asphalt w generacji 9, zatytułowany jako Legends, to kolejny przedstawiciel tego gatunku. To tytuł dopracowany wprost do perfekcji. Każdy gracz może wybrać jeden spośród kilkudziesięciu aut, a do wygrania wykorzystać najbardziej innowacyjnych sposobów sterowania swoim bolidem - TouchDrive. Gracz może w trakcie rozgrywki rywalizować z innymi, i to z całego świata.

8-Ball Pool

Ciężko na świecie o grę bardziej towarzyską niż znany wszystkim bilard. W 8-Ball Pool, czyli najprostszej odmianie tej rozrywki, każdy z łatwością się odnajdzie i znajdzie sposób na spędzenie wolnego czasu. Symulacja zmusza do myślenia i uderzania w bile w taki sposób, aby utorować sobie drogę do zwycięstwa, a nie tylko do dobrej zabawy.

Brawl Stars

W tej grze, opartej na rozgrywce typu PvP - Player vs Player - każdy gracz musi zmierzyć się z innymi w kolorowym, niezwykle dopracowanym świecie w trybie 3v3 (trzech graczy kontra trzech graczy). Można w trakcie gry zdobywać interesujące przedmioty, zmieniać swoją postać, rozbudowywać umiejętności oraz, co bardzo ważne, zwiększać doświadczenie. To bowiem ono ma decydujący wpływ na możliwość wygranej.

eFootball 2024

Kto powiedział, że na smartfonie nie można grać w gry sportowe? Z całą pewnością nie KONAMI - deweloper, dzięki któremu można na smartfonie cieszyć się wspaniałą grafiką i licencjonowanymi strojami oraz składami drużyn. W tym tytule można zmierzyć się z przeciwnikiem sterowanym komputerowo lub z innym graczem, jak i wykorzystać tryb kooperacyjny.

Among Us

Gra pozornie łatwa, a jednocześnie niezwykle dopracowana. W produkcji o stale rosnącej popularności gracze muszą przygotować swój statek do odlotu, torując sobie drogę wśród przeciwników. Tytuł zachwyca skądinąd prostą, aby nie powiedzieć archaiczną grafiką, ale także zadbaniem o wszystkie detale, dzięki którym cieszy oko. Gameplay większość graczy uznaje za klasykę gatunku, podobnie jak możliwości interakcji z innymi uczestnikami.

Genshin Impact

Gra TPP - Third Person Perspective - w typie RPG, w której rozgrywka toczy się w świecie fantasy. Wspaniała oprawa graficzna oraz wciągający wyimaginowany świat to nie jedyne zalety tego tytułu. Należą do nich także system walki oparty na magii żywiołów oraz możliwość eksploracji całego, obszernego świata.

League of Legends: Wild Rift

League of Legends większości graczy nie trzeba przedstawiać - to ojciec gatunku MOBA (multiplayer online battle arena), a zarazem także klasyk, który wreszcie trafił także na smartfony. Na arenie po rozpoczęciu rozgrywki rywalizują ze sobą dwie drużyny. Ścierają się w widowiskowych walkach podczas eksploracji świata i zamierzonych ataków wymierzonych w przeciwnika. Warto poćwiczyć cierpliwość - gra nagradza doświadczenie, a to zdobywa się w tej grze miesiącami.

Nie można także pominąć kilku gier z dość niszowych gatunków. To między innymi Don't Starve: Pocket Edition, czyli gatunek gry survival na telefon, w której należy zmierzyć się z przeciwnościami losu i zdobywać jedzenie. Kolejnym typem rozgrywki wartym uwagi są produkcje z motywem zombie i podobnymi. To gry horror na telefon - bogata kategoria budująca klimat na obawach. Wśród tytułów cieszących się największą popularnością w tym segmencie warto wymienić między innymi Five Nights at Freddy’s oraz Specimen Zero - dwa klasyki. Zapewnią rozrywkę pełną grozy, szczególnie po zmroku.

Sprawdź polecane przez nas gry multiplayer na telefon i zapewnij sobie rozrywkę bez wychodzenia z domu!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PUBG Mobile | Fortnite | Among Us | Genshin Impact
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy