Reklama

Myst powróci! Będzie gra powiązana z serialem telewizyjnym

Myst powraca! Twórcy przygodówki z 1993 roku postanowili wskrzesić tę uznaną produkcję. Tak, potwierdzono, że będzie nowa gra z serii. Najpierw jednak pojawi się oparty na cyklu serial telewizyjny. Że jak?

Odpowiedzialni za oryginał sprzed lat Rand i Robyn Millerowie postanowili wrócić na tytułową tajemniczą wyspę. Nie wszystkim to się może jednak spodobać, bo twórcy zdecydowali się stworzyć projekt transmedialny.

Gdyby ktoś nie wiedział: w skrócie transmedialność oznacza proces opowiadania historii za pomocą różnych mediów. Serwis Variety donosi, że Millerowie postanowili wskrzesić Mysta w formie serialu telewizyjnego.

Nie oznacza to jednak, że nie powstanie nowa gra - powstanie, ale będzie ona powiązana ze wspomnianą wyżej adaptacją. Do tego w planach są jeszcze bliżej niesprecyzowane aplikacje na "tablety" i inne platformy. Całość ma się na różne sposoby uzupełniać.

Reklama

Serwis Variety donosi, że nad serialem telewizyjnym na podstawie Mysta pracować będzie wytwórnia Legendary Entertainment, a konkretnie jej zajmująca się cyfrowymi treściami odnoga Digital Media.

Ta sama firma zajmuje się obecnie ekranizacjami Dead Rising, Warcrafta i Mass Effecta. Nad projektem czuwać będą oczywiście Millerowie i ich studio Cyan, które pracuje nad swoją nową grą - Obduction.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje