Mount & Blade II: Bannerlord debiutuje dzień wcześniej, już dzisiaj

​Ponad 150 tysięcy graczy w samo południe ruszyło na Steam, by kupić Mount & Blade II: Bannerlord, wydane dzień wcześniej, niż pierwotnie planowano. Nawet stosunkowo potężne serwery Valve miały problem z obsłużeniem takiego zmasowanego ataku i ugięły się pod naporem użytkowników.

Teraz sytuacja powinna być już opanowana, a jednocześnie otrzymujemy potwierdzenie, że seria nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nawet jeśli na Bannerlord trzeba było czekać całe siedem lat, a i tak otrzymujemy tylko wersję z Wczesnego Dostępu, a nie pełnoprawne wydanie.

Cenę w Polsce ustalono na 161,99 zł lub też 143,99 zł. Ta druga obowiązuje, jeśli posiadamy na koncie jakąkolwiek wcześniejszą odsłonę serii. Warto dodać, że nie ma jeszcze polskiego tłumaczenia. To powinno pojawić się w przyszłości, razem z szeregiem innych lokalizacji oraz aktualizacji treści.

Reklama

O premierze w marcu wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, od sierpnia 2019 roku. W lutym otrzymaliśmy konkretną datę oraz cenę, która zdążyła już zaskoczyć wielu oczekujących fanów. Początkowo planowano debiut 31 marca, lecz założenia przyśpieszono, co było już dużo lepszą wiadomością.

Bannerlord to "druga" część niebywale popularnego symulatora średniowiecznego życia. "Druga" w cudzysłowie, ponieważ pierwsza odsłona doczekała się czterech dużych dodatków: Warband, With Fire and Sword, Napoleonic Wars oraz Viking Conquest. Gracze od wielu lat wypatrywali kontynuacji.

Kwestią otwartą pozostawał fakt, czy przypadkiem twórcy nieco się nie spóźniają. Na rynku jest teraz bowiem dużo więcej gier o podobnych założeniach, ale olbrzymi szturm na Steam raczej potwierdził, że w sferze popularności raczej nie ma większych powodów do obaw.

Złe wieści są takie, że w najnowszej odsłonie serii nie będziemy mogli już budować własnych wsi i zamków. "W pewnym momencie zarządzanie włościami stawało się zbyt skomplikowane, z zamkami, miastami i wsiami wyposażonymi we własne ekrany zarządzania" - wyjaśniali jakiś czas temu twórcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mount & Blade II: Bannerlord

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy