Minecraft. Czołg z drugiej wojny światowej odtworzony w grze

Wielokrotnie już przekonywaliśmy się, że Minecraft stanowi prawdziwą kopalnię jeśli chodzi o pomysły i kreatywne koncepcje, które realizowane są w tej kultowej już produkcji. Tym razem jeden z graczy postanowił odwzorować w grze czołg Panzerkampfwagen VI Tiger (Tiger I) pochodzący z drugiej wojny światowej.

Społeczność Minecrafta z całą pewnością przynależy do tej jednej z najbardziej kreatywnych, gdzie kolejne pokłady wyobraźni docierają do astronomicznego poziomu. Takim przykładem może być projekt Greenfield, który opisywaliśmy kilka dni temu na łamach serwisu. W skrócie blisko 500 graczy od ponad dekady tworzy największe miasto w grze. Aglomeracja zajmuje 3,5 GB i wyróżnia się kapitalną oprawą graficzną oraz dbałością o szczegóły.

Reklama

Czołg Tiger I w grze Minecraft. Autorski projekt podbija Internet

Teraz z kolei inny gracz pochwalił się urzeczywistnieniem kolejnej intrygującej koncepcji. Funkcjonujący wśród społeczności Reddita użytkownik o pseudonimie "zmilkirill" stworzył autorski projekt odwzorowujący w Minecrafcie popularny czołg - Panzerkampfwagen VI Tiger (Tiger I).

Tiger I produkowany był w latach 1942-1944. Z danych technicznych tej maszyny dowiadujemy się, że całkowita jej masa wynosi 56900 kg, długość prawie 8,5 m, natomiast szerokość 3,7 m. Czołg wyposażony jest w armatę kalibru 88 m, a maksymalna prędkość z jaką jest się w stanie poruszać, przekracza 45 km/h.

Do odwzorowania tego wozu bojowego w grze autor zastosował modyfikacje Chisels and Bits oraz Little Blocks. To drugie rozszerzenie pozwala na większą elastyczność twórczą i konstruowanie mniejszych bloczków niż te tradycyjnie dostępne w grze.

Projekt spodobał się internautom, którzy docenili bogactwo szczegółów, rozmach i adekwatne dopasowanie kolorystyki. Niektórzy w komentarzach pisali nawet, że w pewnym sensie czołg ten przypomina legendarnego Abramsa M1.

A Wy jak oceniacie tę twórczość?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | Mojang
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy