Reklama

Minecraft. Oto największe miasto w grze - efekt pracy 500 osób w 11 lat

Minecraft już wielokrotnie zdążył nas przyzwyczaić do tego, że w produkcji tej realizowane są naprawdę niesamowite pod względem rozmachu projekty. Jesteście ciekawi jak wygląda największe stworzone miasto w grze? Z odpowiedzią przychodzi Greenfield, czyli dzieło kilkuset osób.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że grupa miłośników gry Minecraft uczestniczy w niezwykłym projekcie "Build The Earth", którego celem jest odwzorowanie planety Ziemi w skali 1 do 1. W tym niezwykle ambitnym zadaniu może wziąć udział każdy. Do tej pory twórcom udało się już zrekonstruować wiele realnych miast i lokacji z całego świata.

Greenfield, czyli efekt prac blisko 500 osób przez 11 lat

W niesłabnącym pod względem popularności Minecrafcie realizowanych jest znacznie więcej intrygujących projektów. Kolejnym, o którym warto wspomnieć jest bez wątpienia Greenfield - projekt, który opiera się na konstrukcji największego dostępnego miasta w grze.

Reklama

Kilka dni temu autorzy projektu pochwalili się na swoim oficjalnym kanale postępami prac. W ponad minutowym filmie dostajemy zaledwie małą próbkę tego, co udało się już stworzyć przez... 11 lat, bowiem od tylu lat realizowane jest to pracochłonne przedsięwzięcie. W wersji projektu sygnowanego numerkiem v0.5.4 dostępne jest już oczekiwane lotnisko Greenfield, 3000 zupełnie nowych domów, 7 nowych dzielnic miasta i wiele więcej elementów aglomeracji.

Twórcy podkreślają, że samo stworzenie wspomnianego lotniska zajęło im 2,5 roku. Z kolei przy całym projekcie na przestrzeni minionych 11 lat pracowało przeszło 500 graczy z całego świata. W chwili obecnej mapa największego miasta w grze waży blisko 3,5 gigabajty.

Najistotniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie jest to jeszcze finalna wersja miasta Greenfield. Autorzy mają jeszcze wiele innych planów i celów, które w przyszłości chcą zrealizować. Niemniej jednak już teraz dzieło może budzić ogromny podziw.

Oficjalna strona projektu dostępna jest pod tym adresem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy