Minecraft. Gracz w ramach wyzwania przemierza całą Afrykę i Europę

Dla wielu takie wyzwanie może być uznawane za naprawdę karkołomne, ale nie dla niego... Jeden z fanów gry Minecraft postanowił przemierzyć w grze niezliczoną liczbę kilometrów i urządzić sobie pieszą wędrówkę od "końca Afryki po kraniec Europy".

A wszystko to w oparciu o projekt "Build The Earth", który swoją drogą również imponuje swoim rozmachem. Dwa lata temu grupa zapaleńców postanowiła, że odtworzy w Minecrafcie planetę Ziemię. Przedsięwzięcie jest na tyle ogromne, że zaangażowanych jest w jego realizację tysiące graczy.

Misja, jaka przyświeca budowniczym to oczywiście jak najrealistyczniejsze odwzorowanie Ziemi w rzeczywistej skali 1 do 1. Projekt jest niezwykle ambitny i czasochłonny, chociaż jego twórcy chwalą się już wieloma dokonaniami, które udało się do tej pory stworzyć.

Reklama

Jeden z graczy, inspirując się nieco projektem "Build the Earth" postawił przed sobą karkołomne i arcytrudne zadanie. Polega ono na pieszej wędrówce od Przylądka Dobrej Nadziei w RPA po Przylądek Północny w Norwegii - czyli najdalej wysunięty na północ punkt Europy w grze Minecraft.

Funkcjonujący w serwisie Reddit pod pseudonimem "Hab061" podkreślił, że do tego ocelu posłuży się modem Terra++, który odtwarza Ziemię w skali 1:1 wraz ze wszystkimi zbiornikami wodnymi, górami, drogami i całą architekturą. Według niego wszystkie biomy odtworzone są dosyć wiarygodnie, przez co piesza i długa wędrówka będzie bardzo realistyczna.

Kilka godzin eksploracji afrykańskich, dzikich terenów pozwoliło mu dojść do okolic Kapsztadu. O progresie w realizacji tego czasochłonnego wyzwania "Hab061" ma informować na bieżąco.

Podjęlibyście się takiego zadania?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy