​Microsoft zwalnia prawie 1000 pracowników i wskazuje powody decyzji

Microsoft potwierdził, że w przedsiębiorstwie doszło do zwolnienia blisko 1000 pracowników z różnych regionów świata, oddziałów i na wielu szczeblach. Warto dodać, że nie jest to pierwsza fala redukcji etatów w tym roku, jaka dotknęła giganta z Redmond.

Zwolnienia rzekomo miały odbyć się w zupełnej ciszy, ale coraz więcej byłych pracowników Microsoftu, których dotknęła ta sytuacja, zaczęło zgłaszać się do przeróżnych serwisów, jednocześnie publikując informacje o zwolnieniach za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To skłoniło rzeczników Microsoftu do oficjalnego przyznania, że takowe zwolnienia miały miejsce. Komunikaty pochodzące od samego źródła nie wskazały jednak o liczbie redukcji. Nieoficjalnie wieści publikowane m.in. w serwisie Axios oraz przez dziennikarza Toma Warrena wskazują, że zwolnienia dotknęły blisko 1000 pracowników.

Reklama

Microsoft zwolnił prawie 1000 pracowników. Powodem kiepskie wyniki finansowe i nie najlepsze prognozy

Jaki jest powód tak licznych zwolnień? Microsoft wskazuje przede wszystkim na najwolniejszy wzrost przychodów firmy od ponad pięciu lat. "Podobnie jak wszystkie firmy, regularnie oceniamy nasze priorytety biznesowe i wprowadzamy odpowiednie zmiany strukturalne. Nadal będziemy inwestować w naszą działalność i zatrudniać w kluczowych obszarach wzrostu w roku nadchodzącym" - możemy wyczytać.

Częste zwolnienia w branży technologicznej i gamingowej to w obecnych czasach nie pierwszyzna. Firmy próbują radzić sobie z pogłębiającą się recesją i globalnym kryzysem. Nie wszystkim jednak się ta sztuka udaje bez podjęcia tych najbardziej radykalnych środków.

W kontekście samego Microsoftu warto jeszcze zauważyć, że gigant z Redmond zmaga się z coraz większymi problemami związanymi z przejęciem popularnego amerykańskiego producenta i wydawcy gier, firmy Activision Blizzard. Co istotne, nie wszystkie organy regulacyjne entuzjastycznie podchodzą do tego wykupu, uznając, że może to znacząco wpłynąć na wyrabianie sobie przez Microsoft nieuczciwej przewagi konkurencyjnej nad innymi podmiotami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy