​Microsoft testuje nowy interfejs użytkownika w konsolach Xbox Series X/S

Microsoft uruchomił właśnie testy związane z implementacją całkowicie nowego interfejsu użytkownika w menu głównym. Funkcja dotyczy oczywiście konsol nowej generacji z Xbox Series X oraz S.

Jak możemy się dowiedzieć, zmiany wynikające z wdrażaniem nowego interfejsu mają jeszcze w większym stopniu wpłynąć na wygodę i komfort użytkowania konsoli. Póki co jednak dostęp do testów mają tylko wybrani gracze, korzystający jednocześnie z usługi Xbox Insider.

Ci, którym udało się wytestować nowe opcje, podzielili się z innymi zrzutami ekranu i filmami poglądowymi prezentującymi nowy Xboksowy interfejs. Oczywiście na względzie trzeba mieć fakt, że wciąż jest to wersja alfa, więc najprawdopodobniej nie wszystko funkcjonuje w stu procentach.

Reklama

Xbox Series X/S - trwają testy nowego interfejsu użytkownika. Rekomendacje i udogodnienia?

Filarem nowego pulpitu nawigacyjnego są rekomendacje, które na bazie preferencji gracza dostosowywać będą kolejne propozycje gamingowe. Personalizacja rodem z tego, co kojarzyć powinniśmy chociażby z serwisów VOD jak Netflix, Disney czy Amazon Prime Video, przysłużyć ma się jeszcze większej intuicyjności i prostocie.

Kolejna zmiana to nawigacja "Wskocz z powrotem", która pokazuje ostatnio uruchamiane przez nas gry i aplikacje. Sekcje poniżej dzielą gry na kilka odrębnych kategorii wśród, których znajdziemy najpopularniejsze produkcje w Game Passie oraz ostatnio dodane gry w tej usłudze.

Nowy interfejs użytkownika w Xboksowych konsolach ma zadebiutować dopiero w 2023 roku. Na razie jest to bardzo wstępny pogląd, na to, czego każdy posiadacz konsoli od firmy Microsoft może się spodziewać już wkrótce. Nie wiadomo jakie dalsze plany wobec nowych funkcji mają osoby odpowiedzialne za wdrażanie zmian.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Xbox | Xbox Series X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama