Microsoft zapowiedział specjalne cyberpunkowe wydanie Xboxa One X

​Dopiero co pisaliśmy o przeciekach dotyczących nowego pada do konsoli Amerykanów, a już wiemy dokładnie, o co chodziło i to z pierwszej ręki.

W piątek w sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, że CD Projekt RED i Microsoft mogą szykować jakąś ciekawą współpracę. Wszystko za sprawą oferty w kanadyjskiej wersji sklepu Amazon, dzięki której dowiedzieliśmy się o tym, że gigant z Redmond przygotowuje limitowaną edycję pada do Xboxa dedykowaną grze Cyberpunk 2077.

Oczywiście wiedzieliśmy, że CD Projekt RED i Microsoft łączą dobre relacje, nie bez przyczyny przecież polskie studio prezentowało swoją nową grę podczas konferencji giganta z Redmond, ale i tak jest to spore zaskoczenie.

Reklama

Co więcej, na twitterowym  koncie Amerykanów pojawił się teaser sugerujący coś związanego z Cyberpunk 2077, bo charakterystyczną czcionkę i efekt glitchu trudno pomylić z czymś innym, a na oficjalnej stronie Microsoftu czekał podobny materiał, ale tym razem z wiadomością, że mamy wrócić za 4 dni.

Dziś oczekiwanie dobiegło końca, a my dowiedzieliśmy się, że zgodnie z naszymi przypuszczeniami nie chodzi tylko o pada, ale całą limitowaną edycję konsoli Xbox One X, która będzie się wyróżniać elementami świecącymi w ciemnościach i customowymi panelami.

Już w piątek zastanawialiśmy się jednak, czy takie posunięcie ma sens, no bo przecież Cyberpunk 2077 debiutuje we wrześniu, więc wprowadzanie na rynek nowej wersji konsoli na miesiąc przed premierą kolejnej generacji nie wydawał się zbyt logiczny.

Dziś okazało się jednak, że Microsoft znalazł rozwiązanie problemu, a mianowicie nowa wersja Xboxa trafi na rynek już czerwcu, więc fani gry i giganta z Redmond będą na nią gotowi dużo wcześniej.

Nie da się też ukryć, że to chyba najbardziej interesująca wersja konsoli Amerykanów i chętnie zobaczylibyśmy ją w swoim salonie. Możemy na niej zobaczyć wyjątkowe customowe panele, świecący w ciemnościach napis No Future, laserowe grawerunki i zintegrowane niebieskie oświetlenie LED.

Pad, jak mogliśmy się już przekonać, również jest unikatowy i charakteryzuje się typową dla Johnny’ego Silverhanda czarno-srebrną kolorystyka. Niestety wciąż nie wiemy, ile będzie kosztowała nowa konsola, ale będzie to wariant z 1 TB dyskiem.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox one X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama