Reklama

L.A. Noire trafi na nowe platformy sprzętowe

Rockstar ujawnił, że wydana oryginalnie w 2011 roku gra L.A. Noire zmierza na kolejne platformy sprzętowe, na których pojawi się jeszcze w tym roku.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, detektywistyczna produkcja opracowana przez studio Team Bondi trafi na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Na urządzeniach tytuł zadebiutuje 14 listopada.

Wydania przygotowywane z myślą o platformach Microsoftu i Sony otrzymają nieco odświeżoną względem pierwowzoru warstwę wizualną. Twórcy zamierzają poprawić oświetlenie i wygląd chmur, a także zaimplementować nową kamerę filmową.

Nie zabraknie również tekstur w wyższych rozdzielczościach oraz obrazu w natywnym 1080p. Na mocniejszych modelach konsol - a więc Xbox One X oraz PlayStation 4 Pro - pojawi się także możliwość zabawy w 4K.

Reklama

W opisie wydania zmierzającego na Nintendo Switch nie wspomniano o ładniejszej warstwie wizualnej, ale zaznaczono, że autorzy portu dostosują grę do możliwości platformy. Gracze skorzystają więc z kontrolera JoyCon i żyroskopowego sterowania bazującego na gestach.

W planach jest także nowy, szeroki widok kamery umieszczonej nad ramieniem postaci. Ponadto produkcja - tak jak wszystkie tytuły z konsoli japońskiego koncernu - pozwoli na zabawę w trybie przenośnym z zastosowaniem ekranu dotykowego.

W skład wszystkich wersji - Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch - wejdzie nie tylko podstawowe wydanie gry, ale także wszystkie DLC. Poszczególne dodatki wprowadzają kolejne sprawy do rozwiązania.

To jednak nie wszystko, ponieważ 14 listopada światło dzienne ujrzy również L.A. Noire: The VR Case Files - specjalna wersja produkcji opracowana z myślą o technologii VR. Gracze dostaną możliwość rozwiązania siedmiu zagadek z oryginału przeprojektowanych pod wirtualną rzeczywistość.

Produkcja dostępna będzie wyłącznie na goglach HTC Vive. Na razie nie wiadomo czy w przyszłości pojawi się na kolejnych urządzeniach, w tym Oculus Rift oraz PSVR. Nie można jednak wykluczyć, że kiedyś trafi na oba wymienione sprzęty.

Akcja gry osadzona jest w 1947 roku w Los Angeles, w którym dominują korupcja oraz przestępcy. Gracze wcielają się w niejakiego Cole’a Phelpsa - weterana II wojny światowej, który po powrocie z frontu dołącza do policji.

Zabawa sprowadza się do rozwiązywania kolejnych spraw kryminalnych. W trakcie rozgrywki należy między innymi przesłuchiwać świadków (którzy mogą nie mówić prawdy), a także gromadzić dowody rzeczowe przybliżające do rozwikłania zagadki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: L.A. Noire

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy