Reklama

Kolejna gra Super Mario na NESa z rekordową ceną sprzedaży

​Stara gra wideo o wartości mieszkania w naszym kraju? Takie właśnie ceny osiągają produkcje z popularnym hydraulikiem w roli głównej, które lata świetności mają już przecież dawno za sobą.

Rekordowy wynik sprzedaży dla gier wideo ponownie został pobity i poprzednia gra numer jeden musi pogodzić się z porażką, a było to Super Mario Bros sprzedane w lipcu tego roku za 114 tysięcy dolarów. Co ciekawe, tym razem również mamy do czynienia z Super Mario Bros, ale z numerkiem 3, którego nabywca zdecydował się zapłacić aż 156 tysięcy dolarów.

Jak informuje Heritage Auctions, za pomocą którego doszło do sprzedaży, licytacja nowego zafoliowanego egzemplarza Super Mario Bros 3 z 1990 roku zaczęła się od 62 500 USD, ale cena szybko poszła w górę.

Reklama

W aukcji wzięło udział w sumie 20 zainteresowanych, z których każdy był zdecydowany zapłacić mały majątek, ale zwycięzca okazał się bezkonkurencyjny - zaproponował 156 tysięcy dolarów, przebijając tym samym poprzedniego rekordzistę o 42 tysiące dolarów.

Dlaczego ta kopia jest taka cenna? Po pierwsze, jest to wersja, w której napis "Bros." znajduje się po lewej stronie, delikatnie zakrywając białą rękawicę Mario - w kolejnych wersjach napis został przeniesiony w bardziej centralno-prawą stronę.

Z drugiej jednak strony, jak informuje serwis The Verge, egzemplarz z takimi samymi właściwościami został w lipcu sprzedany za 38 400 USD, więc chyba nie tylko o to chodzi. Być może właściciel tej sztuki miał więcej szczęścia albo wiedział, do kogo się zgłosić?

Nie da się też ukryć, że rekordowe Super Mario Bros. 3 jest w idealnym stanie, gra otrzymała ocenę Wata 9.2 A+, która gwarantuje jakość pudełka i folii. Jak na 30-letni przedmiot jest to kondycja rzadko spotykana, z zaledwie "kilkoma drobnymi skazami, które nie są w żaden sposób przeszkadzające. Może mieć lekkie ryski i inne drobne ślady, ale nie dziury".

Co warto przy okazji podkreślić, nie jest to jedyny rekordowy tytuł sprzedany podczas minionego weekendu, bo byliśmy również świadkami rekordowej pokemonowej transakcji - zafoliowana kopia Pokemon Red oceniona na 9.8 A++ została bowiem sprzedana za 84 tysiące dolarów.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje