Kickstarter zaatakowany przez hakerów. Wyciekły dane

Macie konto na Kickstarterze? Jeśli lubicie wspierać obiecujące projekty, to na pewno - jeśli tak, to powinniście zmienić hasło.

Niedawno serwis padł ofiarą hakerów, o czym poinformowali jego przedstawiciele. Wyciekły dane. Yancey Strickler, dyrektor generalny Kickstartera, poinformował, że około 12 lutego doszło do ataku hakerów, w wyniku którego intruzi uzyskali dostęp do serwerów serwisu.

Wykradziono dane, ale na szczęście nie znalazły się wśród nich informacje o kartach kredytowych. Strickler podkreślił, że tylko dwa konta w jego portalu zachowywały się podejrzanie, a administratorzy podjęli już stosowne kroki, by wyeliminować dziurę w zabezpieczeniach.

"Informacje, do których uzyskano dostęp, obejmują nazwy użytkownika, adresy mailowe, adresy zamieszkania, numery telefonów i zaszyfrowane hasła. Prawdziwe hasła nie zostały odkryte, ale oszuści z odpowiednią mocą obliczeniową mogliby złamać szyfr, zwłaszcza, jeśli hasło byłoby słabe" - mowi Strickler.

Dlatego też Strickler radzi wszystkim użytkownikom zmianę haseł. Podkreśla też, że wraz ze swoją ekipą postara się, by do podobnej sytuacji już nie doszło - w tym celu poprawiono zabezpieczenia. Przeprasza też za włam, zaznaczając, że serwisowi zależy na wysokich standardach ochrony.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje