Jack Black potwierdza swoją rolę w filmie "Minecraft"

Jack Black potwierdził swój udział w nadchodzącym filmie "Minecraft". Popularny aktor oraz muzyk wcieli się w doskonale znaną miłośnikom serii postać Steve'a.

Aktor podzielił się z fanami krótkim filmikiem na swoim Instagramie, na którym widać go na planie filmowym, podziwiającego tęczę, a później wchodzącego do przyczepy z napisem "Steve, Minecraft". Wnętrze przyczepy zdobią liczne plakaty z wizerunkiem Steve'a, a Black uśmiecha się szeroko do kamery. Czy można mieć jeszcze wątpliwości, czym zajmuje się aktualnie popularny artysta?

Już wcześniej w internecie pojawiały się spekulacje, że Black mógłby użyczyć głosu jednej z postaci w filmie, ale dopiero teraz, dzięki jego postowi, mamy potwierdzenie bezpośredniego zaangażowania w film. Producenci, czyli Warner Bros. i Legendary, wcześniej nie potwierdzili oficjalnie tej informacji. Ale teraz już nie muszą.

Reklama

Reżyserią filmu "Minecraft", który jest w produkcji od 2014 roku, zajmuje się Jared Hess, znany z "Nacho Libre". W obsadzie filmu znajdziemy takie gwiazdy, jak Jason Momoa, Danielle Brooks, Jennifer Coolidge i Emma Myers. Premiera filmu jest zaplanowana na 4 kwietnia 2025 roku.

Jack Black ma już doświadczenie w filmach opartych na grach wideo. Wcześniej podkładał głos Bowserowi w "Super Mario Bros.", a także zagrał Claptrapa w "Borderlands" - ekranizacji, która będzie miała swoją premierę 9 sierpnia bieżącego roku.

Film "Minecraft" opowie o przygodach Steve'a i jego przyjaciół, którzy będą musieli zmierzyć się z niebezpiecznymi stworzeniami i rozwikłać tajemnice świata gry. Film ma łączyć elementy animacji komputerowej z aktorstwem.

Jack Black to amerykański aktor, komik, muzyk i pisarz, urodzony 28 marca 1969 roku w Santa Monica w Kalifornii. Zadebiutował na ekranie w 1982 roku w filmie "Time Warp". Zdobył popularność w latach 90. dzięki rolom w komediach takich jak "Wysoka Fidelity" i "Marsz natywistów". W 2003 roku zdobył międzynarodowe uznanie dzięki roli w "Szkoła Rocka", a później wystąpił w wielu znanych filmach, takich jak "King Kong", "Kung Fu Panda", "Jumanji: Następny poziom" i "Doktor Dolittle".

Minecraft została wydana w 2009 roku przez Markusa "Notcha" Perssona, a obecnie jest rozwijana przez Mojang Studios, wykupione w 2015 roku przez Microsoft za - bagatela - 2,5 miliarda dolarów (około 10 miliardów złotych). Gra oferuje różnorodne tryby rozgrywki, w tym single player, multiplayer i kreatywny, i umożliwia graczom eksplorowanie, zbieranie surowców, budowanie i walkę z potworami.

Minecraft sprzedał się do tej pory w ponad 300 milionach egzemplarzy. Gra jest dostępna na różne platformy, w tym PC, konsole i urządzenia mobilne. Zresztą to już od dawna nie tylko gra, ale niesamowicie popularne uniwersum, które znacząco poszerzyło swoje kręgi, wkraczając na stałe do świata popkultury. Książki, komiksy, figurki, koszulki, kubki... Minecraft trafił już chyba prawie wszędzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jack Black
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy