Reklama

Ile gier pojawi się na PS4 w tym roku? Bardzo dużo

Na chwilę obecną największym problemem PlayStation 4 jest stosunkowo niewielka liczba gier dostępnych na tę konsolę.

To się zmieni na przestrzeni najbliższego roku - Sony ujawniło, ilu tytułów powinniśmy spodziewać się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Podpowiem: wielu. Przedwczoraj w Stanach Zjednoczonych odbyła się zorganizowana dla mediów prezentacja, w trakcie której Sony ujawniło kilka ciekawych statystyk dotyczących PlayStation 4, a także zdradziło plany na przyszłość, pokazując kilka produkcji, które mają ukazać się na next-genie (niestety dziennikarzy obowiązuje na razie embargo). Najważniejszą informacją jest jednak fakt, że w ciągu roku na konsoli pojawi się aż sto nowych gier.

Reklama

Co jeszcze? Przede wszystkim - PS4 "zostało generalnie wyprzedane we wszystkich sklepach", ale Sony zapewnia, że dostawy wkrótce dotrą do poszczególnych sprzedawców, tak więc na półkach ponownie powinny pojawić się pudełka ze sprzętem.

Do tej pory najlepiej sprzedającymi się grami na platformie były Call of Duty: Ghosts, FIFA 14 oraz Battlefield 4, z kolei najczęściej z opcji Remote Play (a więc graniu na Vicie w produkcje z PlayStation 4) korzystano w przypadku Assassin's Creeda IV: Black Flag, Don’t Starve i NBA 2K14.

Sama konsola znalazła do tej pory 4,2 miliony nabywców na całym świecie, o czym już wiedzieliśmy. Tygodniowo spędzają oni średnio 34 miliony godzin na graniu na next-genie Sony (50 milionów, jeśli wziąć pod uwagę inne opcje, w tym oglądanie filmów itd.), zaś aż 90% egzemplarzy podłączonych jest do internetu (co ciekawe, poziom 70% udało się osiągnąć PS3 dopiero po trzech latach od premiery).

Posiadacze PS4 do tej pory opublikowali 48 milionów gameplayów i screenów oraz przez 1,7 miliona godzin transmitowali swoją rozgrywkę w serwisach Twitch i Ustream, na zabawie sieciowej spędzili natomiast 172 miliony godzin.

I jeszcze jedno - od czasu premiery PS4 liczba subskrybentów PS Plus wzrosła o 90%, choć to nie powinno być niespodzianką, biorąc pod uwagę, że w większości przypadków abonament wymagany jest do grania w multi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje