Reklama

​Huggy Wuggy. Upiorna maskotka pojawiła się w grze Minecraft

Huggy Wuggy to pluszak, który wstrząsnął i zmieszał opinią publiczną w Polsce wraz ze swoją niesłabnącą popularnością wśród dzieci. Teraz okazuje się, że maskotka zagościła w popularnej grze Minecraft, a wszystko to za sprawą jednego gracza...

Huggy Wuggy - niepozorny, lecz niezwykle upiorny. Maskotka, która niesie śmierć

Przybliżmy jednak nieco cały kontekst omawianej sytuacji. Huggy Wuggy to jeden z głównych bohaterów gry typu horror o tytule "Poppy Playtime". Na bazie popularności gry skrzętnie udało się przenieść tę postać ze świata fikcyjnego, czyli z gier, do świata realnego.

Niebieski ulubieniec dzieci bardzo szybko stał się popularny jako... zwykła maskotka. Omawiany pluszak posiada długie ręce i nogi, a to, co go jeszcze mocniej wyróżnia to szeroki uśmiech zdobiony spiczastymi i bardzo ostrymi kłami. W "Poppy Playtime", jak przystało na horror, Huggy Wuggy ma jednak mordercze instynkty. Gracz wciela się w byłego pracownika pewnej firmy. Następnie musi odwiedzić i eksplorować opuszczoną fabrykę zabawek. Tam niebieski stwór będzie stanowić dla niego nie lada zagrożenie... Pluszak jest bowiem w stanie tak przytulić, by zabić.

Reklama

Niebieski stwór rozchwytywany wśród dzieci

Huggy Wuggy skutecznie przebił się do mainstreamu, a sam bohater stał się na tyle rozpoznawalny, że w wielu sklepach z zabawkami zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych można nabyć rzeczonego stworka w formie pluszaka, koszulki z jego nadrukiem, obrazków, czy kubków z wizerunkiem niebieskiej postaci.

Problem zauważony został przez wielu nauczycieli szkół i przedszkoli. Wychowawcy bardzo szybko odnotowali ogromny wzrost popularności bohatera tej mrocznej gry wideo. Dzieci chętnie sięgały po tego pluszaka, a podczas zabaw z rówieśnikami nierzadko imitowały te same mordercze sceny, które można było spotkać w grze.

Jeśli zajrzymy na serwisy aukcyjne i sklepy internetowe, to nie sposób nie zauważyć fenomenu Huggy Wuggy. Maskotka sprzedaje się w kosmicznych liczbach. Można pokusić się o stwierdzenie, że ten niebieski upiorny stworek jest obecnie jedną z najpopularniejszych zabawek wśród najmłodszych.

Huggy Wuggy w Minecrafcie za sprawą jednego twórcy

Jeden z YouTube'rów działający w sieci pod pseudonimem "halvetone" postanowił wykorzystać popularność gry Poppy Playtime, a co za tym idzie oczywiście niebieskiego ulubieńca dzieci - słynnego Huggy Wuggy.

Wspomniany twórca odtworzył w grze Minecraft wszystkich bohaterów z tego horroru i sprawił, że stały się one grywalnymi postaciami. Patrząc na to, jak bardzo rozbudowane jest dzieło od studia Mojang, to rekonstrukcja upiornych stworów nie była dla YouTubera jakimś wielkim wyzwaniem. Wszystko opierało się przede wszystkim na obróbce graficznej.

I tak oto na ośmiominutowym filmie internetowy twórca pochwalił się swoim projektem, przedstawiając Cat Bee, Daddy Long Legs, Kissy Missy i oczywiście... szeroko omawianego Huggy Wuggy. Wszystkie te postacie dosyć wiernie odtworzone zostały w Minecrafcie.

Samo dzieło YouTubera spotkało się z ogromnym uznaniem internautów. Ci doceniali szczegółowość i dbałość o wiele detali, a ponadto poświęcony czas na rekonstrukcje modeli. Film zanotował ponad 2 miliony wyświetleń, co jest świetnym wynikiem.

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że popularność Huggy Wuggy, jak wielu innych zabawek, może bardzo szybko przeminąć. Pewne trendy pojawiają się bardzo szybko, a następnie gasną jak płomyk świeczki. Bohater popularnej gry z gatunku horroru nie zamierza jednak łatwo odpuszczać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy