Minecraft: Nowa aktualizacja może zablokować graczom dostęp do gry online

Mojang przestaje się patyczkować. Najnowsza aktualizacja Minecrafta jasno stawia sytuację i daje do zrozumienia, że twórcy będą rozdawać ostrzejsze bany osobom naruszającym regulamin ich popularnej gry.

Podobnie jak wiele różnych gier multiplayer, Minecraft oferuje coś w rodzaju klienta testowego, który w ich przypadku nosi nazwę Pre-release. Wcześniej pojawiają się tam wszystkie istotne aktualizacje. Gracze mogą w ten sposób sprawdzić, co szykuje dla nich Mojang i przygotować do nadchodzących zmian swoje postaci na oficjalnych serwerach.

Jest to również świetna okazja dla Mojanga, żeby nie tylko na większej grupie odbiorców przetestować planowane zmiany, ale również poznać sentyment społeczności. Nie raz widzieliśmy w wielu grach aktualizacje na PTR, z których deweloperzy wycofywali się po zobaczeniu reakcji graczy.

Reklama

Bardzo ciekawa zmiana trafiła właśnie na Pre-release Minecrafta w formie aktualizacji 1.19.1. Jest tam kilka rozwiązań dla drobnych bugów, ale przede wszystkim zaadresowany zostaje temat graczy zgłaszanych przez innych członków społeczności. Zbanowani gracze zobaczą teraz nieco inne UI, które jasno wytłumaczy im, dlaczego spotkała ich kara.

Gdyby tego było mało, Mojang będzie mógł teraz również odbierać graczom dostęp do gry online oraz serwerów Realms. W patch notesach zostało jednak wyraźnie zaznaczone to, że takie decyzje będą podejmowane przez moderatorów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy