Reklama

​Horrendalne ceny za gry w Polsce. Steam zmienia swój cennik

Nadchodzą bardzo bolesne zmiany dla większości graczy na całym świecie, w tym również dla obywateli Polski. Valve zmienia rekomendowane ceny w różnych regionach, które obowiązują na platformie Steam. Za gry zapłacimy teraz znacznie więcej.

Gry na Steamie podrożeją dla obywateli Polski

Na oficjalnym blogu Steama możemy wyczytać, że właściciele platformy zaktualizowali zalecane ceny dla twórców gier. Już od jakiegoś czasu głośno mówi się o tym, że za gry zwłaszcza w okresie premierowym trzeba zapłacić horrendalne stawki. Teraz będzie jeszcze gorzej.

Za tytuły, które wycenione zostały na 60 dolarów, trzeba było zapłacić w Polsce 214,99 zł. W nowym cenniku Steama na takowe gry trzeba będzie od teraz wydać 274,99 zł. Oczywiście zmiany dotknęły także innych progów cenowych. Wzrosty cen dotyczą w rzeczywistości znacznej większości produkcji dostępnych na platformie od Valve.

Reklama

Według zestawienia udostępnionego przez serwis SteamDB od teraz Polacy będą musieli wydać na gry o 28% więcej względem dotychczasowego cennika. Niestety wysoka inflacja w Polsce, stałe osłabianie złotówki i globalny kryzys nie pomagają w tej całej sytuacji.

Jeszcze z większym problemem mierzyć muszą się obywatele Argentyny i Turcji. W tym pierwszym kraju wzrosty cen nastąpiły o 454%, natomiast w drugim aż o 485%. A jak to wygląda na tle innych państw? W Norwegii gry podrożeją średnio o 63%, z kolei Wielka Brytania nie odczuje tych zmian znacząco, bowiem ceny zwiększą się o 8%, natomiast płacąc w walucie Euro, musimy liczyć się z podwyżkami stawek za gry o średnio 18%.

Coraz częściej zauważyć można jednak, że nowe standardy cenowe obowiązują już od jakiegoś czasu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Valve

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy